Členové Rady Dobrovolného svazku obcí RSB (Region Slezská brána) se shodli na zrušení kulturně-společenské akce Den Regionu, plánované na sobotu 21. 9. z důvodu aktuální povodňové situace

a souvisejících potřeb k její nápravě.

Kliknutím zvětšíte obrázek 15.10.2024

Moravskoslezský kraj poskytl dotaci na realizaci projektu rekonstrukce autobusové zastávky a čekárny v Raškovicích

Předmětem projektu je rekonstrukce autobusové zastávky a čekárny „Raškovice, škola“ ve směru jízdy do Frýdku – Místku formou stavebních úprav chodníku sloužícího jako nástupiště, odstranění nevyhovující čekárny, vybudování nové čekárny a realizace veřejného osvětlení ke stávajícímu přechodu pro chodce. Povrch nástupiště je protiskluzový a jeho tvar je bezbariérový ke stávajícímu přechodu pro chodce. Realizace projektu zvýšila bezpečnost díky nasvětlenému přechodu pro chodce, umožnila bezbariérové užívání autobusové zastávky a zlepšila využitelnost zastávky pro všechny cílové skupiny.

Název projektu: Rekonstrukce autobusové zastávky a čekárny v Raškovicích
Financováno z rozpočtu MSK
Výše použité dotace 400 000 Kč
Rok realizace 2024

09.10.2024

Nový stavební zákon č. 283/2021 Sb., stavební zákon - nové formuláře

Žádosti se podávají přes Portál stavebníka nebo podatelnu Obecního úřadu Raškovice.
Podání podle nového stavebního zákona č. 283/2021 Sb., tj. po 1. 7. 2024, musí být učiněna podle příloh prováděcí vyhlášky č. 149/2024 Sb., viz odkaz v příloze.

Kliknutím zvětšíte obrázek 09.10.2024

TZ Frýdeckomístecké „íčko“ se připojuje k Týdnu turistických informačních center a přináší speciální program pro děti: Na den štrajchpudlíkem!

V termínu od 24. do 30. října 2024 proběhne již pátý ročník Týdne turistických informačních center (TIC). Týden zaměřený na podporu turistických služeb v regionech zpestří také frýdeckomístecké „íčko“ akcí pro děti – Na den štrajchpudlíkem.

Do oslav přispěje svým programem přes 200 certifikovaných TIC z celé České republiky. Cílem akce je zdůraznit význam fungování infocenter i v dnešní digitální době a představit široké veřejnosti rozmanitou práci jejich zaměstnanců. Týden turistických informačních center začíná na Světový den pro rozvoj informací vyhlášený OSN, který zdůrazňuje důležitost přístupu k informacím v moderním světě.

Turistické informační centrum Frýdek≈Místek při této příležitosti představí jednu ze svých aktivit, a to komentovanou prohlídku pro děti Na den štrajchpudlíkem. Děti se spolu s kostýmovaným průvodcem vydají ve čtvrtek 24. října 2024 v 15.00 hodin od ředitelství Slezanu na dobrodružnou trasu plnou hravého objevování a pochopení světa textilního průmyslu ve Frýdku-Místku. Malí účastníci se na této cestě na chvíli stanou "štrajpudlíky" a zažijí, jaké to bylo pracovat v textilním průmyslu. Trasu oživí interaktivní prvky, které děti aktivně zapojí do poznání historie tohoto odvětví. Na konci dobrodružství čeká na všechny malé odvážlivce odměna a soutěž, která prověří, co se během trasy naučili.

Tato akce se koná v rámci oslav zdarma, je však nutné si své místo rezervovat na rezervace.ticfm.cz nebo na pobočce TIC ve Frýdku na Zámeckém náměstí.

Strana výpisu

1 ...