Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

Natálka Filipcová brala na Mistrovství republiky bronz.

17. listopadu 2013, 19.42

 

     V sobotu 16. Listopadu se v Hranicích uskutečnilo mistrovství republiky starších žáků a žaček. Sešly se přes dvě stovky nejlepších judistů, kteří se nominovali v šesti kolech Českého poháru. Náš klub reprezentovalo šest závodníků, tři chlapci a tři děvčata. Natálie Filipcová, Matěj Silvestr, Ondřej Chlopčík, Dominik Polášek, Petra Stachová a Nikola Šimková. Nominace jen těsně unikla Patriku Kučákovi. Na postup mu chybělo půl bodu. Kvalitní příprava byla důvodem k optimismu a stanovení cíle pěti medailových umístění. Ten se naplnil bezezbytku.

 

     Raškovická Natálie Filipcová jela na „republiku“ obhájit bronz z loňského roku. Natálka předvedla mimořádný výkon. Svým přístupem, nasazením a touhou po vítězství své soupeřky doslova válcovala, využívala techniku, kombinovala, vnímala rady trenérky. Bronz obhájila a Raškovice mají díky ní opět medaili z Přeboru ČR. V tréninkové přípravě patří Natálka k nejaktivnějším, a proto ji čekají další skvělé výsledky.

 

     Matěj Silvestr, prvním rokem starší žák, jel na mistrovství především sbírat zkušenosti. Úspěchem byl pro něj již samotný postup mezi elitu. V prvním zápase předvedl pěkné vystoupení a vyhrál. Ve druhém zápase nestačil na zkušenějšího soupeře, který ho poslal do oprav. V opravách si vedl dle svých možností, ty však na postup do semifinále nestačily. Svým 9 místem splnil Matěj očekávání trenérů a bude se připravovat na příští rok. Pokud vydrží v odpovědném přístupu k přípravě, bude ve své kategorii patřit k těm zkušenějším.

 

Stříbro vybojovala Nikola Šimková, která ve finále nešťastně podlehla soupeřce, kterou v průběhu celé sezóny porážela. Štěstí naopak přálo Dominiku Poláškovi, který v boji o bronzovou medaili otočil výsledek prohraného zápasu dvě vteřiny před koncem, když překvapil a „zahodil“ favorizovaného soupeře. Zlato z loňského roku neobhájil Ondřej Chlopčík, který se spokojil s bronzem. Přestože nemáme titul, předvedli jsme skvělé boje a zažili skvělé sportovní okamžiky plné adrenalinu a euforie. V našem klubu je nás 220 judistů. Ti nejlepší, vzorně reprezentovali svoji obec, školu, klub i rodiče a hlavně sami sebe, když na nejvyšší republikové soutěži vybojovali 5 medailí. Všem blahopřejeme za podané výkony a nasazení, rodičům za skvělou spolupráci.                                                                                                                                          

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 3566x

Natálka na stupních vítězů.

 

Společně s Nikolou Šimkovou

 

Zleva - Matěj Silvestr, Ondřej Chlopčík a Dominik Polášek

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%