Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

Český pohár v JUDO - Mezinárodní velká cena Brna.

20. září 2012, 00.18 - Raškovičtí Jerglík, Silvestr a Ivaniuk si vybojovali účast na mistrovstrví republiky.

    Ve dnech 15-16. 9. 2012 se v Brně konala významná mezinárodní soutěž, která byla také předposledním nominačním turnajem pro letošní mistrovství republiky. Soutěže se zúčastnilo  1300 závodníků z více než 130 klubů a osmi zemí Evropy.

 

     Náš klub reprezentovalo celkem 15 borců z 19 nominovaných.

V sobotu se předvedli naši závodníci v dorosteneckých, juniorských a seniorských kategoriích. Nejvýznamnějšího úspěchu dosáhl dorostenec Vít Jerglík(Raš) ve váze do 81 kg. Nenašel ve své kategorii přemožitele a s přehledem porazil i nasazenou jedničku Rainekeho z Opavy. Zahraniční konkurence se v jeho případě „nechytila“. Vítek podal výborný výkon a zaslouženě vybojoval zlato. Štěstí neměl loňský medailista z mistrovství republiky Lukáš Janulek(Dob), který v prvním zápase zaváhal s rakouským reprezentantem a do dalších bojů nepostoupil. Dorostenka Marie Dužíková(Dob) získala 4. Místo ve své kategorii a troufla si zabojovat také v kategorii dospělých, kde šťastně vybojovala stříbro. Talentovaná juniorka Nikola Mikolášová(Dob) si poprvé vyzkoušela silnou konkurenci v kategorii žen a jedním vítězstvím získala 5 místo. Nasbírala však cenné zkušenosti do dalších soutěží.

 

      V neděli nastoupilo 11 našich bojovníků. Konkurence byla obrovská a zápasy těžké.  Naši měli šanci dostat do ruky nejlepší ruské a jiné judisty, kteří ve svém věku přistupovali k turnaji, rozcvičení i zápasům mnohem zodpovědněji. Střední váhové kategorie byly plně obsazeny počtem 46. závodníků.  Potěšil Ondřej Chlopčík (FM) který s přehledem vyhrál 4 utkání a vybojoval jako jediný žák zlato. Stříbro získala Karolína Kubíčková(Dob), která ve finále zaváhala a ztratila zlato zbytečnou chybou. Ve stejné váze do 40 kg bojovala Nikola Šimková(Dob), která předvedla pěknou práci a vybojovala si bronzovou medaili. Další medaili a 3. vítězné utkání vybojoval Marek Měchura(Dob).

       Dobré výkony předvedli také ostatní členové naší výpravy, kteří nebojovali o medaile, ale svým bodovaným umístěním si zvedli šance pro účast na mistrovství republiky. Petra Stachová

(FM) 5. místo,  dále Pavel Ivaniuk a Matěj Silvestr(Raš) vyhráli 2 zápasy, obsadili 7. místo a tím se nominovali na MČR. Nikolas Hromják(Dob) se odvážil do vyšší váhové kategorie a na své soupeře neměl sílu, i přesto předvedl 2. kvalitní utkání a 9. místo by mu mělo stačit na postup na MČR. Kamil Kisza(Dob) zvítězil v úvodním zápase, ve druhém zápase už nebojoval, spadl a odešel. Do opravných bojů se nedostal. 12. místo na postup na M ČR, asi stačit nebude. Danek Šimek(Dob) měl smůlu, po první prohře těsně v závěru se už do oprav nedostal. Patrik Kučák(Rašk) se předvedl jen jednou a do oprav se také nedostal.

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 4815x

Matěj Silvestr si vybojoval nominaci na MČR.

 

Fandil nám mistr Evropy Jiří Sosna.

 

Karolína a Nikola vybojovaly stříbro a bronz.

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%