Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

TŘI MEDAILOVÁ UMÍSTĚNÍ NA MISTROVSTVÍCH REPUBLIKY V ŽÁKOVSKÝCH KATEGORIÍCH

15. listopadu 2011, 10.46

Přeboru České republiky se zúčastnilo pouze 7 našich závodníků, kteří se nominovali na českých pohárech. V konkurenci dvou stovek klubů dosáhli také v letošní sezóně výrazných úspěchů, kterým chyběla pouze korunka v zisku zlaté medaile a titulu. V tomto ohledu jsme vkládali největší naděje do starší žačky Marie Dužíkové, která v průběhu sezóny dokazovala, že je jednoznačnou favoritkou na titul. Stejně ji hodnotili také trenéři státní reprezentace, kteří jí dali možnost účasti na soutěžích v zahraničí a tréninkových soustředěních organizovaných světovou federací juda. Jenže role favorita nebývá jednoduchá a Maruška se ani letos vytouženého titulu nedočkala. Na Mistrovství v Ostravě se bez problémů dostala až do finále, soupeřky válcovala a 3 zápasy ukončila během první minuty.  V rozhodujícím zápase o zlato však udělala taktickou chybu, která jí připravila o titul. Marie má v listopadu ještě jednu šanci v kategorii dorostenek, kde se zúčastní jako jediná naše žačka Mistrovství republiky a také zde bude patřit k favoritkám na medaile. V kategorii mladších žáků jsme se dočkali dvou bronzových medailí zásluhou Petry Stachové a Nikoly Šimkové. Z našich zástupců se zapsali do celkového hodnocení klubů ještě pátí, Mališ, Měchura a Chlopčík. Patrik Kučák vypadl v základním kole soutěže. Jedno stříbro, dva bronzy a tři pátá bodovaná místa znamenají pro náš klub průběžné patnácté místo v pořadí klubů ČSJu. Jsme druhým nejúspěšnějším kolektivem moravskoslezského kraje.

 

Trochu ve stínu republikových mistrovství probíhaly další soutěže, kde se předváděli především naši nejmladší benjamínci.

 

Nejvýznamější byla určitě účast na mezinárodní velké ceně Martina, kam jsme byli pozváni po několikaleté odmlce. Soutěž, která je uspořádána za účasti vybraných klubů byla pro naše svěřence přípravou na nadcházející krajský přebor a mistrovství Moravy benjamínků. Náročná zahraniční konkurence dala vyniknout jen těm nejlepším. Z našich to byla především „hvězdná trojka“ Filipec, Koloušek a Spilka, kteří obsadili všechna medailová umístění ve váze do 27kg.benjamínků. Do finále v těžší váze se probojoval ještě „stříbrný“ Luděk Kubíček. Kajda KUBÍČKŮ měla smůlu, že ji nekompromisní rozhodnutí pořadatelů zařadilo mezi 17 kluků.  Na své cestě k boji o bronzovou medaili porazila také svého oddílového kolegu Kamila Kiszu. Na bronzovou medaili však nedosáhla a nakonec se musela spokojit s pátým místem. V kategorii starších žáků bodovali Zlatá Marie Dužíková a bronzový Vašek Mališ.

 

 

Sledujte další podrobnější informace a videa na www.judo-morava.cz

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 3442x

Šimon Filipec porazil všechny svoje soupeře.

 

Karolína skončila pátá mezi 17 kluky

 

Marie vybojovala stříbro na MČR starších žaček.

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%