Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

USKUTEČNIL SE POHÁR STAROSTY RAŠKOVIC V JUDO

21. dubna 2010, 14.00 - Soutěže se zúčastnilo 97.chlapců a děvčat z Raškovic, F.-Místku a Dobré. Nejcenější trofej vybojovali borci z Raškovic.

 

     Tělocvična základní školy v Raškovicích praskala ve švech, když se v ní 17.dubna sešla stovka judistů a stejný počet rodičů a příznivců. Soutěž, která je zároveň mistrovstvím klubu pro rok 2010, zahájil osobně pan starosta Jiří Blahuta. Po zaznění státní hymny uctění památky tragédie v Polsku se představili nejmladší benjamínci, chlapci a děvčata již od předškolního věku.  Ještě naváží ani 20 kg.neumí psát ani číst, ale už ví co mají dělat na žíněnce. Jejich statečné výkony přiváděli do varu všechny přítomné. Povzbuzování bylo opravdu velmi emotivní a hnalo malé borce k neuvěřitelným výkonům. Domácí Vendulka Mecová, ani Šimon Filipec nenašli přemožitele a ve svých kategoriích přesvědčivě zvítězili. S přibývajícími boji přicházela radost z vítězství i zklamání z prohry, oboje patří ke každému soutěžení a dává našim dětem nenahraditelné zkušenosti do života.

     V dalším průběhu soutěže se vystřídali další kategorie mladších a starších žáků, které byly rozděleny tak aby se střetávali rovnocenní soupeři a nedocházelo k nerovným bojům mezi mistry a začátečníky. V závěru turnaje už bylo vidět krásné techniky prováděné zkušenějšími závodníky, mezi kterými se představili také loňští mistři republiky Jerglík, Janulek, Skotalová.

Dramatické boje vyústili k nečekanému závěru soutěže, když třetí skončili zástupci z Frýdku-Místku a o prvenství se rozhodovalo mezi Dobrou, která má desetiletou tradici a ve svých řadách nespočet kvalitních judistů a Raškovicemi, jejichž členové jsou teprve nováčky s minimálními zkušenostmi. Rozhodlo mimořádné nasazení, obrovská chuť po vítězství a týmový duch. Raškovice zvítězili se značným náskokem a překvapili nejen trenéry.

     Za bouřlivého potlesku a jásotu převzali domácí borci od pana starosty největší pohár s krabicí dobrot, které kapitán družstva Šíma Filipec spravedlivě rozdělil mezi svůj team. Borci z Raškovic vybojovali 11 zlatých medailí a získali 73 bodů. Je to neuvěřitelné, ale pravdivé.  Pozorovat tyto šťastné děti a jejich rodiče bylo opravdu dojemné.

     Vedení klubu děkuje všem účastníkům za maximální podaný výkon, hodnotí odvahu nováčků, děkuje organizátorům, pomocníkům, asistentům, panu starostovi a paní ředitelce školy za pomoc, díky které proběhl první ročník soutěže ve skvělé atmosféře a bez problémů.

 

Do kroužku juda se mohou dále hlásit děti ve věku od 6.let. Tréninky probíhají každý pátek od 14,30. hod. v tělocvičně ZŠ.

 

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 2773x

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

 

    Únor 2020    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

45.7%

45.7%

 

V ČR poznávací

12.8%

12.8%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

12.9%

12.9%

 

Ještě nevím

14.5%

14.5%