Obec Raškovice

Obsah vybrané stránky

Zásahy

ZÁSAHY 2009 - 42 - (průběžně aktualizováno)

1. ledna 2009, 13.50 - Pořadí události - Datum - Čas ohlášení
Typ události
Typ a podtyp události - místo události
Počet zraněných, usmrcených
Technika která vyjela s počtem hasičů
Popis události

 

 

*************************************************************

(42). 13 prosince 18:34

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

 Jednotka vyjela na výzvu občanů (svědků události). Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo k fyzikálnímu výbuchu kotle na tuhá paliva. Jednotka provedla průzkum zasaženého řadového domku. Bylo ujištěno že výbuchem nebyl nikdo zraněn bytová jednotka však byla značně poškozena. Jednotka provedla kontrolu uzavření plynu a vody (provedli sousedé a majitelé) a vypla přívod elektrické energie. Z důvodu poškození jednotka povolala přes SOPIS JIH FM statika.

Na místo události postupně dorazili starosta obce Raškovice, jednotka HZS MSK stanice Nošovice, PČR, Řídící důstojník HZS MSK ů.o. Frýdek-Místek, statik a technik PČR. Statik konstatoval, že dům je obyvatelný s nutností zabezpečení poškozených příček.

Jednotka pomohla majitelce s částečným zajištěním objektu a poté se vrátila na základnu.

 

 

(41). 20 listopadu 17:14

Požár

Požár - Nízké budovy - Vyšní Lhoty

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

CAS 32 T148 - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS JIH Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události se jednotka zapojila do hasebních prací. Po lokalizaci požáru dřevěnice se jednotka zapojila taktéž do rozebírání konstrukcí pomocí ručního nářadí a taktéž za použití motorové rozbrušovací pily. Členové jednotky zasahovali v dýchacích přístrojích. Další činnosti jednotky bylo osvětlování místa zásahu a dopňování vody na požářiště. Na místo události dorazilo pět jednotek, dvě HZS Nošovice a Frýdek-Místek. Tři SDH Vyšní Lhoty, Raškovice, Nošovice. Celkem 6x cisternových automobilů (2x HZS; 4x SDH), 1x Kombinovaný hasičský automobil (HZS), 1x Dopravní automobil (SDH), 1x Velitelský automobil (HZS), 1x Plynový automobil (HZS). 

 

(40). 14. listopadu 17:23

Požár

Požár - Nízké budovy - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS JIH Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že se jedná o spálené potraviny, v bytě kde se v tu chvíli nikdo nenacházel. Jednotka provedla odvětrání a dále spolupracovala s policií.

 

(39). 11. listopadu 20:28

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 7 hasičů

 Jednotka vyjela na výzvu majitelky rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno zaplavení zahrady z potoku za silnicí. Ucpaná česla zapříčinily vylévání vody z koryta patoka na silnici 4774 a přilehlou zahradu. Jednotka vyčistila česla, zamezila dalšímu vtékaní vody  na zahradu. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(38). 11. listopadu 12:30

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události byly zjištěny ulomené větve zasahující do silnice 48417 u aut. zastávky U mostu. Za použití motorové pily jednotka ulomené větve ze silnice odstranila. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(37). 22. října 17:37

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události byly zjištěny zaklíněné ulomené nebo nalomené větve na stromech nad místní komunikací. Jednotka větve pomocí hlinikového háku a motorové pily odstranila. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(36). 22. října 17:03

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události byly zjištěny zaklíněné ulomené větve na stromě nad místní komunikací. Jednotka větve pomocí hlinikového háku odstranila. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(35). 17. října 16:29

Planý poplach

Planý poplach - Požár - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

CAS 20 T148 - 2 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Zřejmě zahoření sazí bylo příčinou této události. Jednotka však při příjezdu na místo události už žádné nebezpečí nezjistila. Jednotka vyjížděla samostatně.

 

(34). 17. října 14:21

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Snih a námraza - Morávka

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události, který komplikovalo velké množství sněhu, ohnutých větví nízko nad místní komunikaci a uvolněných izolovaných kabelů,  bylo zjištěno, že opět úřadoval sníh. Tentokráte silný buk nevydržel váhu sněhu s spadl na chatu, které poničil částečně střechu. Museli jsme odpojit el. vedení do chaty, strom jej napinal a poté společně s ostatnimi jednotkami jsme postupně za využití žebříků a motorových pil strom z chaty odstranili. Jednotka zasahovala s jednotkou Pražmo a Morávka a jednotkou HZS MSK ze stanice Nošovice.

 

(33). 17. října 08:29

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Snih a námraza - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 7 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Po dni volna pro naší jednotku jsme hned v sobot ráno vyjížděli k ohrožení rodinného domu. Sníh způsobil zlomení větví statného dubu z nihž část spadla do těsné blízkosti rodinného domu, ale část zůstala zaklíněná na stromě asi ve výšce 15m. Bohužel se na místě události z důvodu složité příjezdové cesty  nepodařilo ustavit výškovou techniku, která dorazila ze stanice HZS MSK Nošovice. Jednotka proto byla nucena vymezit nebezpečný prostor a zamezit vstupu do tohoto prostoru. A na místo povolala odborníka na rizikové kácení. Přímé ohrožení rodinného domu nebylo. Jednotka zasahovala společně s jednotkou HZS MSK stanice Nošovice.

 

(32). 15. října 20:29

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Větrná smršť - Krásna

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Sněžení jen mírně ustavalo a jednotka se opět vracela na silnici 48414 a opět jela do katastru obce Krásna. Znovu se jednalo o spadlé stromy, které jsme pomocí motorové řetězové pily odstraňovali. Po zprůjezdnění slnice jednotka odstraňovala větve které byly nízko nad silnicí a ohrožovaly provoz na této silnici. Jednalo se opět o dlouhý zásah trvající téměř dvě hodiny. Situace na této silnici byla stále velice komplikovaná. Jednotka tentokráte zasahovala společně s jednotkou HZS MSK ze stanice Nošovice. Ač jsme se u zásahu nepotkali, protože zasažený úsek byl několikakilometrový.

 

(31). 15. října 15:08

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Větrná smršť - Morávka

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Sníh sníh a opět sníh. A sním velké problémy v dopravě. Byli jsme vysláni k odstranění spadlých stromů a větví na silnici 4774 na Morávce od Úspolky po Bebek. Tato silnice už byla v tuto dobu od rozcestí k hotelu Partyzán uzavřena. Společně s dalšíma dobrovolnýma jednotkama jsme dorazili až k Bebkovi, zde bylo už odhadem 60 - 70cm sněhu. Cestou k tomuto místu jsme ostraňovali spadlé stromy a větvě. Zasahovali jsme společně s jednotkou Pražmo a Morávka, která dorazila dvěma vozy.

 

(30). 15. října 13:59

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Větrná smršť - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu starosty obce. Sníh padal stále  a to i v Raškovicích a bylo nutno zprůjezdnit místní komunikace na území obce. Nejvíc zasažená byla Adámkova cesta. Polámané stromy a větve pod nánosem sněhu jednotka odstraňovala pomocí motorové pily. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(29). 15. října 13:30

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Větrná smršť - Skalice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. A opět sníh, tentokráte na druhou stranu od naší hasičské zbrojnice. Na hlavní silnici 4773 v obci Skalice místní části Záhoři spadl strom, který přetrhl izolované elektrické vedení. Jednotka opět ověřovala beznapěťový stav vedení a poté strom ze slnice za použití motorové řetězové pily odstranila. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(28). 15. října 11:04

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Větrná smršť - Krásna

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Tento výjezd byl opět způsobený sněhem. Na jedné z místních komunikací v obci Krásna spadl strom, který přetrhl elektrické vedení. Jednotka po ověření, beznapěťového stavu utrženého vedení strom za pomocí motorové řetězové pily strom odstranila. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(27). 15. října 5:15

Živelní pohroma

Živelní pohroma - Větrná smršť - Krásna

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. Sněžení neustávalo a jednotka se vracela na silnici 48414 ovšem jela do katastru obce Krásna. Tentokráte jednotka už odstraňovala i spadlé stromy pomocí motorové řetězové pily. Po zprůjezdnění slnice jednotka odstraňovala větve které byly nízko nad silnicí a ohrožovaly provoz na této silnici. Jednalo se téměř o čtyř hodinový zásah a situace díky počasí nevypadala vůbec dobře. Jednotka zasahovala samostatně 

 

(26). 14. října 14 :18

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih Frýdek-Místek HZS MSK. První mokrý říjnový sníh dal o sobě vědět. Jednalo se o ulomené větve, které ohrožovaly provoz na silnici 48414 Raškovice - Lubno. Jednotka ve spolupráci s dalšími jednotkami tyto větve odstranila. Jednotka zasahovala společně s jednotkou HZS MSK ze stanice Nošovice a jednotkou SDH Janovice.

 

(25). 6. října 10:21

Požár

Požár - lesní polní porost - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu starosty obce. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že hoří pařez v blízkosti chodníku a lávky přes řeku. Jednotka nasadila jeden proud C a požár zlikvidovala. Požár vznikl pravděpodobně nedbalostí. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(24). 20. září 16:54

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Krásna

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitelky rekreační chaty. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo za venkovním podhledem střechy.Jednotka z vysunovacího žebříku část podhledu rozebrala  použila chemické přípravky a motorý vysavač k zlikvidování sršního hnízda. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(23). 10. září 17:12

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo pod střechou .Jednotka použila chemické přípravky a motorý vysavač k zlikvidování sršního hnízda. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(22). 31. srpna 18:16

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Raškovice

Bez zranění

CAS32 T148 - 3 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu školníka po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo mezi štítem střechy a stěnou letní učebny.Jednotka použila chemické přípravky a motorý vysavač k zlikvidování hnízda. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(21). 18. srpna 19:30

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA Toyota - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno vosí hnízdo v podkroví hospodářské budovy (to opravdu bylo velké). Jednotka použila vysavač a chemické přípravky majitele a hnízdo zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(20). 18. srpna 19:09

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA Toyota - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo v podkroví hospodářské budovy. Jednotka použila vysavač a chemické přípravky majitele a hnízdo zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(19). 17. srpna 18:43

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Krásna

Bez zranění

TA Toyota - 5 hasičů

 Jednotka vyjela na výzvu majitele chaty. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo ve štítu střechy. Jednotka použila vysunovací žeřík část štítu rozebrala a hnízdo pomocí chemických přípravků majitele zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(18). 8. srpna 18:53

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA Toyota - 3 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo v podhledu střechy. Jednotka použila vysunovací žebřík, rozebrala část podhledu a za pomocí vysvače a chemických přípravků hnízdo zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(17). 31.července 13:32

Požár

Požár - Lesní polní porost - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Frýdek-Místek HZS MSK. Cesta na místo události byla ztížena nepřesným nahlášením místa události. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár lisu na slámu, který byl téměř uhašem zemědělci pomocí ručních hasicích přístrojů. Díky jejich rychlému zásahu a dostatku hasicích přístrojů se požár nerozšířil na strniště. Jednotka provedla dohašení lisu, ochlazení okoli to vše pomocí vysokotlakého proudu vody a provedla také postříkání pole asanační lištou v místech, kde padala hořící sláma z lisu.

 

(16). 30.července 6:24

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo v podhledu střechy. Jednotka z vysunovacího žebříku a s použitím chemických přípravků majitele hnízdo zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

 

(15). 24.července 18:34

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Likvidace hmyzu - Vyšní Lhoty

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu majitele chaty. Po přijezdu na misto události bylo zjištěno sršní hnízdo pod střechou za obložením. Jednotka část venkovního obložení rozebrala a hnízdo zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(14). 22.července 18:20

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - Čerpání vody - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

 Jednotka vyjele na výzvu majitele chaty. Po příjezdu na místo události byl zjištěn zatopený sklep. Jednotka vodu ze sklepa pomocí kalových čerpadel odčerpala. Poté pročistila ucpanou odpadní rouru. Jednotka zasahovala samostatně. 

 

(13). 19. července 15:30

Technická pomoc

Likvidace obtížného hmyzu - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno větší vosí hnízdo pod střechou. Hnízdo bylo dobře přístupné proto jednotka použila motorový vysavač Stihl a hnízdo zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(12). 6. črvence 21:44

Technická pomoc

Záchrana osob a zvířat z výšky, z hloubky - Raškovice

Jedno vážné zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Frýdek-Místek HZS MSK. V blízkosti naší hasičské zbrojnice došlo k nehodě, kdy cyklistka spadla do průtoku pod silnicí. Jednotka zjistila že zraněná má velké bolesti zad a dělá se jí zle. Zraněné byla poskytnuta předlékařská pomoc, po příjezdu jednotky HZS ze stanice Nošovice byla u zraněné připravena k použití páteřní deska. Po příjezdu lékařské Záchranné služby byla zraněná pomocí páteřní desky přenesena do sanitky a poté transportována do nemocnice FM. Jednotka zasahovala společně s jednotkou HZS Nošovice a osádkou RZS.

 

(8;9;10;11) 25. června 13:34

Živelná pohroma

Povodně, záplavy, deště - Nový Jičín

Bez zranění

CAS 20 T815 - 5 hasičů

TA1 Toyota - 4 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Frýdek-Místek HZS MSK. Nejprve přijela na Centrální hasičskou stanici Nový Jičín. Zde bylo určeno místo našeho zásahu prostor po toku řeky Jičínky.

Bojový sektor Jičínka - od Mořkova po Nový Jičín.

Jednotka vyjela ze stanice NJ: 25.6. ve 14:56hod.

Na místě první události: 25.6. ve 15:15hod.

Ukončení činnosti: 25.6. ve 20:10hod.

Odjezd od první události: 25.6. ve 20:17hod.

Zde přešla jednotka pod Velitele Sektoru (VS) p. Gutha a začla čistit prostor pod mostem v Obci Živitice u "Partyzána". Prostor pod mostem byl velmi zanesen proto se postupně přidávali další jednotky ( Kylešovice, Pustá Polom, Hrabyně, Záchranný útvar Hlučín a další). Členové jednotky zde museli používat motorovou pilu, pro rozřezání naplavevých kmenů a trámů a jejich vytažení. Dále používali rybářské kalhoty při práci ve vodě - uvazování kmenů pro vytažení bagrem ZÚH.

Výjezd k druhé události: 25.6. ve 20:17hod.

Na místě druhé události: 25.6. ve 20:28hod.

Ukončení činnosti: 25.6. ve 21:39hod.

Odjezd od druhé události:25.6. ve 21:47hod.

Druhé místo nasezení bylo opět v Životicích z ulice Potoční, kde jednotka čistila část pravého břehu řeky Jičínky od naplavenin. Zde se nejvíce používala motorová pila, protože v tomto místě byly hlavní překážkou naplavené stromy a keře.

Výjezd ke třetí události: 25.6. ve 21:47hod.

Na místě třetí události: 25.6. ve 22:03hod.

Ukončení činnosti: 26.6. ve 04:40hod.

Odjezd od třetí události: 26.6. ve 04:50hod.

V nočních hodinách jednotka prováděla okružní jízdy od Mořkova až po nový Jičín, kontrolovala prostor, odstraňovala překážky z komunikace a byla připravena pomoci občanům v daném úseku.

Výjezd ke čtvrté události: 26.6. ve 04:50hod.

Na místě čtvrté události: 26.6. ve 04:56hod.

Ukončení činnosti: 26.6. ve 06:46hod.

Odjezd na stanici NJ: 26.6. ve 06:55hod.

Příjezd na stanici NJ: 26.6. ve 07:04hod.

Odjezd ze stanice NJ na základnu: 26.6. ve 07:09

Před pátou hodinou ranní se jednotka přesunula do Životic k č.p. 58 kde pomocí kalového čerpadla čistila studnu a pomáhala občanům z přilehlých dvou domů vynášet bahno z přízení rodinných domů.

Asi v sedm hodin ráno ukončila činnost v Životicích a odjela na centrální stanici HZS Nový Jičín

 

(7). 17.května 2009 12:52

Technická pomoc

Odstranění nebezpečných stavů - hmyz - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T 815 - 10 hasičů

  Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih HZS MSK. Po příjezdu na místo události byl zjištěn včelí roj, který se usídlil v blízkosti prodejních stánků a atrakcí. Probihala totiž pouť.Jednotka část roje odchytla do "rojáčku" a zbytek roje zlikvidovala vysavačem. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(6). 29. dubna 2009 7: 7

Požár

Požár - Průmyslové, zemědělské objekty, sklady - Morávka

Bez zranění

CAS 20 T815 - 2 hasiči

CAS 20 T148 - 2 hasiči

TA1 Toyota - 1 hasič

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih HZS MSK. Událost byla v ranních hodinách v pracovní den a přestože většina členů jednotky byla v zaměstnání, vyjela jednotka oběma cisternama a technickým automobilem. Místo události se nacházelo pod lesní cestou vedoucí na KOTAŘ kousek pod vrcholem. Průzkumem bylo zjištěno že hoří chata a požár se rozšiřuje do lesa. Jednotky vytvořily  hadicové vedení z prudkého kopce a požár se podařilo asi po čtyřech hodinách uhasit. Na místě zasahovaly čtyři jednotky (celý první stupeň požárního poplachu - celkem máme čtyři stupně), se sedmi cisternami, které dovezly 32 500l vody. 

 

(5). 22. dubna 2009 15:46

Technická pomoc - odstranění nebezpečných stavů

Planý poplach - Krásná

Bez zranění

TA 1 Toyota - 4 hasici

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih HZS MSK. Podle ohlašovatele se mělo jednat o ohrožení byvatel RD hady, konkrétně zmijemi. Jednotka po příjezdu na místo události provedla průzkum a výskyt plazů se nepotvrdil. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(4). 12. dubna 2009 10:53

Požár

Požár - Nízké budovy - Skalice

Bez zranění

CAS 20 T 815 - 5 hasičů

TA1 Toyota - 3 hasiči

  Jednotka vyjela na výzvu SOPIS Jih HZS MSK. Po příjezdu na místo události byl zjištěn dohořívající objekt o rozměrech cca 3 x 4m. Jednotka nasadila dva C proudy. Po příjezdu ostatních jednotek pak započalo rozebíraní konstrukcí a ochlazování místa události a jeho okolí. Na místě byly přítomny celkem 4 jednotky  se čtyřmi cisternami jedním dopravním a jedním technichým automobilem.

 

(3). 10. dubna 2009 18:21

Technická pomoc

Záchrana osob zvířat z vodního toku - Vyšní Lhoty

Bez zranění

CAS 20 Tatra 815 - 6 hasičů

  Jednotka vyjela na výzvu PČR OO Krásna. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno tělo uhynulé srny ve vodním toku řeky Morávky. Jednotka pomocí háků a lana tělo srny vytáhla na břeh a předala PČR. Srna pravděpodobně doplatila na zvýšený průtok vody z jarního tání, při svém přecházení přes koryto řeky. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(2). 24. února 2009 17:15

 Technická pomoc

 Technická pomoc -Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

 Bez zranění

 CAS 20 Tatra 815 - 4 hasiči

  Jednotka vyjela na výzvu lékařů k odstranění rampouchů nad vchodem do Zdravotního střediska. V tomto případě se jednotce podařilo rampouchy a sníh odstranit vlastními silami

 

 (1) 23. února 2009 16:35

 Technická pomoc

 Technická pomoc -Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

 Bez zranění

 CAS 20 Tatra 815 - 4 hasiči

  Jednotka vyjela na výzvu starosty obce k odstranění sněhových převisů a uvolněného okapu na budově Zdravotního střediska. Z důvodu velmi špatné dostupnosti a výšce musel být na místo povolán automobilový žebřík ze stanice profesionálních hasičů Frýdek-Místek. Po jeho příjezdu byl sníh a uvolněný okap odstraněny.

 

 

 

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Hasiči  » Jednotka  » Zásahy  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Přečteno: 4478x

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%