Zájezd do Brna

6. listopadu 2023, 22.57 - Prohlídka vily Tugendhat a exkurze v pivovaru Starobrno

Z dotačního Programu na podporu zdravého stárnutí Moravskoslezského kraje pro rok 2023 byl pro naše seniory připraven jednodenní zájezd do Brna.

Ve čtvrtek 19.října si 52 seniorů mohlo prohlédnout unikátní architektonické řešení vily Tugendhat s nádhernými výhledy na panorama města i přilehlé zahrady. Vnitřní moderní vybavení vily bylo navrženo do posledního detailu tak, aby korespondovalo jak se stavbou, tak se způsobem života tehdejších majitelů. Vila byla postavena v letech 1929-1930 pro manžele Gretu a Fritze Tugendhatovy dle návrhu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Nadčasovost designu budovy, výjimečné interiéry z kvalitních materiálů a důmyslné technické řešení - to jsou hlavní atributy, díky nimž se vila Tugendhat stala památkou moderní architektury v České republice, která byla v roce 2001 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Dalším bodem programu byla exkurze v pivovaru Starobrno, který stojí na stejném místě v ulici Hlinky nedaleko Mendlova náměstí, už od roku 1872. Pivovarem nás provázely kvalifikované průvodkyně, které seniory seznámili s dlouhou historií vaření piva na Starém Brně i v samotném pivovaru Starobrno. Prohlédli jsme si varnu i prostory, kam ústí cylindrokonické tanky ke kvašení piva, linku na vyfukování, plnění a balení PET lahví. Na závěr všechny čekala degustace hořkého piva Starobrno přímo v ležáckém sklepě pivovaru.

Po vydatné večeři v restauraci Pivovarská Starobrno jsme se vypravili zpět do Raškovic.

» Ostatní  » Různé info

Poslat článek Diskuse (0) Autor: PhDr. Naděžda Koperová Přečteno: 1036x