Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

VYSOKÁ ÚČAST NA MISTROVSTVÍ EUROREGIONU BESKYDY POTVRDILA PRESTIŽ TÉTO SOUTĚŽE.

4. března 2018, 18.29

„Mistrovství Euroregionu Beskydy“

Bail cup tour 3. 3. 2018

 

 

    Poprvé tento významný turnaj proběhl v Multifunkční hale v Raškovicích. Na začátek obrovské poděkování všem, kteří neváhali a dorazili na ranní přípravu haly.  Bylo co dělat, 280 kusů tatami + zázemí, díky 30-ti rodičům a starším členům, jsme měli hotovo za necelou hodinu. Jste skvělí.

 

     Velmi  mrazivé ráno, Beskydy ozářené sluncem, nádherná hala, zajištěný bufet   a spoustA natěšených bojovníků bylo zárukou dobrého startu. Den byl opravdu úspěšný a nezapomenutelný. To, že naši čeští šampioni bojovali v Praze na světovém poháru, nabudilo naše mladší budoucí šampiony k výborným výkonům.  Na náš turnaj dorazilo více než 300 judistů z 35 klubů z Česka, Polska a Slovenska. Našich bojovalo 47. Dorazil i tým dorostenců z Francie. Chlapci však nebojovali, přišli si jen zatrénovat a podpořit judo Beskydy.

 

Po slavnostním, již tradičně japonském nástupu přivítali všechny přítomné, starosta obce Raškovic pan Jiří Blahuta, senátor a starosta obce Dobrá Ing. Jiří Carbol a předseda Regionu Beskydy a náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.  Tito vzácní hosté se netajili obdivem nad uspořádáním tak velké akce. Zazněly čtyři státní hymny.

 

Téměř všichni zúčastnění měli boje těžké a náročné. Snažili jsme se bojovníky nalosovat do tabulek, nebo půl systému, aby všichni nasbírali, co nejvíce zkušeností. Přesto polovina zápasů byla pavoukovým systémem. Získali jsme 26 medailových umístění, z toho 11x zlato. Jako celek jsme vybojovali 67 vítězných utkání. V pořadí družstev jsme obrovským náskokem zvítězili, před výborně připraveným týmem Havířova, který nesbíral 6 zlatých medailí. Další pořadí již bylo velmi vyrovnané, zisk 3 zlatých medailí, 6 x rozhodoval jen počet účastníků. Bronzem byl oceněn B. Oostrava, dále B. Karviná a Sokol Previdza, Výborný výkon a 3 zlaté medaile vybojovali Slezan Opava, SKP Holešov.   

 

Všichni naši statečně bojovali a sami se přesvědčili, jak bojují ve stejném věku judisté ze zahraničí, nebo z jiných klubů. Borci v tabulce měli více štěstí, mohli bojovat víckrát. Pavoukoví hráči skončili prohrou po prvním nebo druhém utkání. Slabí neunesou prohru a budou mít snahu odstoupit z přípravy. Ti silnější se z prohry poučí a začnou na sobě více a poctivěji pracovat. Judo je cesta a prohry jsou součástí. Stejně jako v  životě. Kdo se však dokáže nad prohrou zamyslet a vyhodnotit vlastní chyby, ten se dočká velké výhry.      

 

Vyhodnocení tréninkových základen:

Dobrá 18 závodníků - 14 medailí z toho 7 zlatých. Doberští obrovská pochvala. Děkujeme

Raškovice 16 závodníků - 6 medailí z toho 3 zlata. I toto je pěkný a hodnotný výkon.

Kasárna 10 závodníků – 3 medaile z toho 1 zlato.

Kasárna účast velmi podcenili. Na pochvalu to není.

Frýdlant 2 závodníci – bez medaile, bez vítězného utkání. – Ve Frýdlantě se chystá nové opatření a velké změny. Kdo to myslí s judem vážně, těšte se.

Frýdlant začne fungovat a vyhrávat. 

 

Děkujeme všem, kteří přišli bojovat a podpořit tým. I když nezvítězili, dokázali mnohem více než jejich oddíloví kamarádi doma na gauči. Překonali strach, dokázali se postavit soupeři. Máte náš obdiv a obrovské gratulace.  Všichni bojovníci budou oceněni na tréninku, za to, že přišli, překonali sami sebe a dokázali to, co ostatní ne.  Všichni vítězové můžou být pyšní na své výkony. Medaile téměř olympijské, plakety z Japonska a poháry pro nejúspěšnější vyrazili některým dech.  Ti co na medaile nedosáhli, nebudou truchlit. Jen poctivá práce vede k úspěchu. Důležité je nevzdat se a vydržet. Děkujeme i nováčkům, pro které tato soutěž není určena, přišli však sledovat opravdové judo. Děkujeme společnosti RADOST, která se věnovala zájemcům o své zdraví a pravdivě jim sdělila jejich biologický věk, vnitřní tuk a možnost nápravy.

Děkujeme asistentům, trenérům a pomocníkům za nenahraditelnou pomoc. Zvláštní poděkování zaslouží obsluha bufetu a stánku. Paní Ramíková, Mecová, Rusňáková, Siudová. Díky Vám všem turnaj proběhl hladce a bez zranění. Lékař nemusel zasahovat. Jako vždy v  15 hodin už bylo hotovo i s vyhlášením. Úklid byl hotový dříve  než se týmy rozešly. S Vámi nás to baví a chceme jít dál za vysněnými cíli. Těšíme se na 2. kolo Mistrovství klubu, které proběhne 24. března, opět v raškovické víceúčelové hale. Očekáváme účast více než stovky bojovníků.

                                                                                                   

Předseda klubu Luděk Kubíček.

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 2893x

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

    Červen 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.1%

44.1%

 

V ČR poznávací

13.5%

13.5%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.3%

13.3%

 

Ještě nevím

15.2%

15.2%