Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

Sourozenci Natálie a Šimon Filipcovi na Mistrovství republiky juiorů.

25. dubna 2017, 19.51

Hranice na Moravě 23. 4. 2017

Na Mistrovství republiky v Hranicích, kterého se zúčastnilo více než 150 nejlepších juniorů a juniorek, reprezentovali klub Judo Beskydy sourozenci Filipcovi z Raškovic.  Po loňském neskutečném úspěchu, kde naši judisté vybojovali 4 medailová umístění, letos velké ambice nebyly. Z důvodu namoci a zranění se soutěže nemohli zúčastnit další čtyři favorité z Beskyd.   Je třeba připomenout, že v juniorské kategorii není slabých soupeřů. Všechny zápasy byly těžké a psychicky velmi náročné. Natálie Filipcová 57 kg. předvedla velmi kvalitní boje, dokonce bodovala i s medailistkou evropského poháru Janiczkovou z Třince.

Tlak velmi kvalitní soupeřky neustála a prohrála na zemi. V opravách se probojovala do souboje o bronzovou medaili, který byl opět velmi vyrovnaný. Rozhodovalo golden skóre a dokonce až v osmé minutě. Natálka podlehla soupeřce v samém závěru. Velká škoda. 5 místo určitě stojí za pochvalu. Další šampion Šimon Filipec, nastoupil po půlroční zdravotní pauze. Začal bravurně, při hodu soupeře se ale protočil na hlavě, za což je dle nových pravidel je diskvalifikace. Pro Šimona to byla konečná. Jedeme dál. Jen další poctivá práce, dřina a překážky nás posunou k vysněnému cíli. Na této soutěži jsme viděli nádherné dokonalé boje, naši odchovanci předváděli velký posun vpřed.  Velká srdce všech bojovníků, touhu po vítězství i velké slzy.  Finálové utkání připomínaly boje ze světových pohárů. Byl to velký sportovní zážitek. Děkujeme

 

Štěstí, které chybělo juniorům, si vybrali žáci den před nimi v Přeboru republiky družstev Krajů.

Družstvo starších žáků Moravskoslezského kraje obhájilo prvenství z loňského roku na této prestižní soutěži.

K zisku zlaté medaile letos výrazně přispěly naše děvčata Vendula Mecová a Eliška Kubíčková, obě 5x zvítězily a porazily všechny své soupeřky.  

Do Hranic se sjely výběry žáků 13ti krajů. Družstvo složené z výběru chlapců a děvčat z 1. JC Baník Ostrava, TJ Judo Ostrava, Slezanu Opava a Juda Beskydy se pod hlavičkou Moravskoslezského kraje dostalo až do finále, kde suverénním výkonem porazilo Ústecký kraj. I přes jednu prohru v základní skupině se borci a borkyně dokázali semknout a navzájem se podpořit. S celkovou bilancí 4 výhry a jedna prohra se tak stali přeborníky České republiky. GRATULUJEME!

O tom, že žákovské judo na Severní Moravě je extra třída, svědčí i fakt, že toto družstvo získalo medaili už po páté v řadě, z toho 3x vybojovalo titul. Také v minulých ročnících přeboru byli judisté z Beskyd vždy oporou týmu Moravskoslezského kraje.

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 3708x

Vydařenou technikou učimata, vedla Natálie nad Janiczkovou z Třince.

 

Natálie v bílém kimonu.

 

 

Šimon v bílém, se po hodu soupeře protočil na hlavě aby neupadl na záda. Znamenalo to diskvalifikaci.

 

Přebornice republiky Vendula Mecová a Eliška Kubíčková s trenérkou Prőllovou.

 

Vendula s oranžovo zeleným páskem.

 

Nástup družstev.

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

    Červen 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.1%

44.1%

 

V ČR poznávací

13.5%

13.5%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.3%

13.3%

 

Ještě nevím

15.2%

15.2%