Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

3. dubna 2017, 20.37

Poslední březnový víkend se v Jablonci konalo druhé kolo Českého poháru v judu. Tato soutěž je nominací na Mistrovství republiky pro všechny věkové kategorie. Výborného výsledku dosáhli judisté z Juda Beskydy, kteří skončili v konečném hodnocení klubů na 9. Příčce. Soutěže se zúčastnilo 900 závodníků z pěti států. Také raškovický kolektiv reprezentovali dorostenci, starší žáci a žačky. V náročné konkurenci předvedli kvalitní výkony především Eliška Kubíčková, Ondřej Sláma a Vendula Mecová, kteří vybojovali zlaté medaile. Vendula a Eliška startovaly navíc v kategorii dorostenek. Tady si Vendula spravila reputaci, když po nevydařené soutěži žaček vybojovala zlato. Eliška Kubíčková, dokázala porazit a vyřadit současnou českou jedničku a loňskou, juniorskou mistryni republiky Škrobánkovou z Opavy. Postarala se tak o překvapení pro reprezentační trenéry. Ve finále nakonec podlehla svojí největší soupeřce Havlíčkové z Brna a obsadila stříbrnou příčku. Tento výsledek však byl pro beskydskou judistku pozvánkou na reprezentační soustředění a výjezd na mezinárodní soutěž do Bottropu v Německu. Dalšími účastníky mistrovské soutěže byli Luděk Kubíček, Iveta Kočí, Aleš Zicho, Tobias Burkot a Ondřej Hronek, kteří si také připsali bodovaná umístěni. Všichni mají šanci vybojovat si účast na mistrovství republiky, které proběhne v podzimních měsících. Jako kolektiv bylo Judo Beskydy nejúspěšnějším Moravskoslezským týmem. Další skončili na 18. místě judisté ze Slezanu Opava. Výkony předvedené na soutěži byly důvodem k nominaci Venduly Mecové, Elišky Kubíčkové a Ondřeje Slámy na soustředění výběru státní reprezentace v Brně.

V raškovické sportovní hale se uskutečnila nevyšší krajská soutěž žactva pro rok 2017.

Poprvé v historii klubu jsme pořádali žákovský krajský přebor. Organizačně nám to vyšlo na výbornou. Soutěž, kterou zahájil starosta obce Jiří Blahuta, se uskutečnila ve sportovní hale obce Raškovice, za účasti 150. nejlepších judistů kraje. Judo Beskydy reprezentovalo 33 borců. V náročné konkurenci vybojovali 6 titulů přeborníka kraje a dalších 23 medailových umístění.  Tyto výsledky zajistily klubu druhou příčku v celkovém hodnocení. Tituly přeborníka pro rok 2017 vybojovali beskydští, Adéla Demeterová, Tomáš Vontor, Vojtěch Ochman, Karel Paško, Tobias Burkot a Natálie Majdlochová. Stříbro na krajském přeboru vybojovala raškovická Tania Silvestrová. Bronzové medaile patří Amálii Mecové, Matyáši Ochmanovi, Daniele Míčkové a Žofii Pánkové.

V měsíci dubnu se naši judisté zúčastní třetího kola mistrovství klubu a budou tvořit základ krajského týmu pro letošní Mistrovství republiky krajů. Držme jim palce.