Obec Raškovice

Obsah vybrané stránky

Novinky a informace

CHATA PRAŠIVÁ ZÁŘÍ NOVÝM MODŘÍNOVÝM ŠINDELEM

1. července 2024, 12.24 - V minulých dnech byly dotaženy poslední dokončovací práce na novém venkovním obkladu severní a západní strany horské chaty Prašivá, patřící Klubu českých turistů.
S obkladem se začalo již v loňském roce, kdy byly zahájeny práce na Valečkově sále. Pro obklad byl zvolen ten nejlepší, zároveň finančně asi nejnákladnější, materiál a tím je ručně štípaný modřínový šindel, který se používá v zahraničí na mnoho horských chat, kostelíků a dalších budov s tradicí, kde je třeba, aby to mělo "šmrnc" a zapadlo to do přírody, což bylo třeba právě i v případě Prašivé velmi žádoucí.
Finančně Klubu českých turistů při první etapě (rok 2023) i ve druhé etapě v letošním roce pomohl Moravskoslezský kraj, kterému patří velké DÍKY. Nemalou částkou, 100 000,-Kč, přispěli také samotní chataři Martin&Renáta&Stella Stillerovi. Velké poděkování si pak zaslouží také členové KČT, odboru Beskydy a další příznivci a fandové ze široké turistické veřejnosti, kteří chatu Prašivá navštěvují a dlouhodobě podporují.
Více o projektu obnovy chaty se můžete dozvědět v prezentaci ZDE: https://www.chataprasiva.cz/partneri/projekt--vzkriseni-chaty-prasiva-/

Tématické zařazení:

» Obecní úřad  » Základní informace  » Novinky a informace

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Kateřina Rusinová Přečteno: 70x

Ostatní

Červenec 2024

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

Jakou dovolenou letos plánujete?

V ČR pobytovou

V ČR poznávací