Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

VYSOKÁ ÚČAST NA MISTROVSTVÍ EUROREGIONU BESKYDY POTVRDILA PRESTIŽ TÉTO SOUTĚŽE.

Poslat článek

 

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

 

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 


4. března 2018, 18.29

„Mistrovství Euroregionu Beskydy“

Bail cup tour 3. 3. 2018

 

 

    Poprvé tento významný turnaj proběhl v Multifunkční hale v Raškovicích. Na začátek obrovské poděkování všem, kteří neváhali a dorazili na ranní přípravu haly.  Bylo co dělat, 280 kusů tatami + zázemí, díky 30-ti rodičům a starším členům, jsme měli hotovo za necelou hodinu. Jste skvělí.

 

     Velmi  mrazivé ráno, Beskydy ozářené sluncem, nádherná hala, zajištěný bufet   a spoustA natěšených bojovníků bylo zárukou dobrého startu. Den byl opravdu úspěšný a nezapomenutelný. To, že naši čeští šampioni bojovali v Praze na světovém poháru, nabudilo naše mladší budoucí šampiony k výborným výkonům.  Na náš turnaj dorazilo více než 300 judistů z 35 klubů z Česka, Polska a Slovenska. Našich bojovalo 47. Dorazil i tým dorostenců z Francie. Chlapci však nebojovali, přišli si jen zatrénovat a podpořit judo Beskydy.

 

Po slavnostním, již tradičně japonském nástupu přivítali všechny přítomné, starosta obce Raškovic pan Jiří Blahuta, senátor a starosta obce Dobrá Ing. Jiří Carbol a předseda Regionu Beskydy a náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.  Tito vzácní hosté se netajili obdivem nad uspořádáním tak velké akce. Zazněly čtyři státní hymny.

 

Téměř všichni zúčastnění měli boje těžké a náročné. Snažili jsme se bojovníky nalosovat do tabulek, nebo půl systému, aby všichni nasbírali, co nejvíce zkušeností. Přesto polovina zápasů byla pavoukovým systémem. Získali jsme 26 medailových umístění, z toho 11x zlato. Jako celek jsme vybojovali 67 vítězných utkání. V pořadí družstev jsme obrovským náskokem zvítězili, před výborně připraveným týmem Havířova, který nesbíral 6 zlatých medailí. Další pořadí již bylo velmi vyrovnané, zisk 3 zlatých medailí, 6 x rozhodoval jen počet účastníků. Bronzem byl oceněn B. Oostrava, dále B. Karviná a Sokol Previdza, Výborný výkon a 3 zlaté medaile vybojovali Slezan Opava, SKP Holešov.   

 

Všichni naši statečně bojovali a sami se přesvědčili, jak bojují ve stejném věku judisté ze zahraničí, nebo z jiných klubů. Borci v tabulce měli více štěstí, mohli bojovat víckrát. Pavoukoví hráči skončili prohrou po prvním nebo druhém utkání. Slabí neunesou prohru a budou mít snahu odstoupit z přípravy. Ti silnější se z prohry poučí a začnou na sobě více a poctivěji pracovat. Judo je cesta a prohry jsou součástí. Stejně jako v  životě. Kdo se však dokáže nad prohrou zamyslet a vyhodnotit vlastní chyby, ten se dočká velké výhry.      

 

Vyhodnocení tréninkových základen:

Dobrá 18 závodníků - 14 medailí z toho 7 zlatých. Doberští obrovská pochvala. Děkujeme

Raškovice 16 závodníků - 6 medailí z toho 3 zlata. I toto je pěkný a hodnotný výkon.

Kasárna 10 závodníků – 3 medaile z toho 1 zlato.

Kasárna účast velmi podcenili. Na pochvalu to není.

Frýdlant 2 závodníci – bez medaile, bez vítězného utkání. – Ve Frýdlantě se chystá nové opatření a velké změny. Kdo to myslí s judem vážně, těšte se.

Frýdlant začne fungovat a vyhrávat. 

 

Děkujeme všem, kteří přišli bojovat a podpořit tým. I když nezvítězili, dokázali mnohem více než jejich oddíloví kamarádi doma na gauči. Překonali strach, dokázali se postavit soupeři. Máte náš obdiv a obrovské gratulace.  Všichni bojovníci budou oceněni na tréninku, za to, že přišli, překonali sami sebe a dokázali to, co ostatní ne.  Všichni vítězové můžou být pyšní na své výkony. Medaile téměř olympijské, plakety z Japonska a poháry pro nejúspěšnější vyrazili některým dech.  Ti co na medaile nedosáhli, nebudou truchlit. Jen poctivá práce vede k úspěchu. Důležité je nevzdat se a vydržet. Děkujeme i nováčkům, pro které tato soutěž není určena, přišli však sledovat opravdové judo. Děkujeme společnosti RADOST, která se věnovala zájemcům o své zdraví a pravdivě jim sdělila jejich biologický věk, vnitřní tuk a možnost nápravy.

Děkujeme asistentům, trenérům a pomocníkům za nenahraditelnou pomoc. Zvláštní poděkování zaslouží obsluha bufetu a stánku. Paní Ramíková, Mecová, Rusňáková, Siudová. Díky Vám všem turnaj proběhl hladce a bez zranění. Lékař nemusel zasahovat. Jako vždy v  15 hodin už bylo hotovo i s vyhlášením. Úklid byl hotový dříve  než se týmy rozešly. S Vámi nás to baví a chceme jít dál za vysněnými cíli. Těšíme se na 2. kolo Mistrovství klubu, které proběhne 24. března, opět v raškovické víceúčelové hale. Očekáváme účast více než stovky bojovníků.

                                                                                                   

Předseda klubu Luděk Kubíček.

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 2691x

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%