Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

Začátek sezóny zastihl naše judisty ve výborné formě.

7. března 2017, 16.59

Ve zkratce.

Na úspěšnou loňskou sezónu navázali judisté z  Beskyd hned několika významnými úspěchy v důležitých soutěžích doma i v zahraničí, které jsou podmínkou pro účast ve výběrových centrech mládeže a nominací na mistrovství republiky. V průběhu ledna a února se také raškovičtí podíleli na medailových umístěních. Naši žáci a dorostenci se zúčastnili mezinárodních turnajů v Opavě, Olomouci, Ostravě,  Bialsko Bialé, Bánské Bystrici, Žilině, španělské Fuengirole, rakouském Gmunderu. Zúčastnili se tréninkových kempů doma i v zahraničí. Dvouměsíční rozjezd do závodní sezóny byl velmi náročný pro všechny členy klubu počínaje nejmladšími benjamínky, kteří absolvovali třídenní tréninkové soustředění, první kolo mistrovství klubu a soutěže v Karviné a Opavě. 

 

Z výsledků.

V Bialsko Bialé vybojovali zlato starší žákyně Eliška Kubíčková a mladší žákyně Natálie Majdlochová. Stříbrnou medaili Iveta Kočí a bronz Tomáš Vontor. Na mezinárodní soutěži, Poháru olympijských nadějí v Olomouci brala Karolína Kubíčková zlato v kategorii juniorek a stříbro v kategorii dorostenek. Stříbro v kategorii dorostenek vybojovala ještě starší žačka Vendula Mecová. Z Velké ceny Žiliny jsme dovezli hned tři zlaté medaile zásluhou Natálie Majdlochové, Adama Rusňáka a Tomáše Vontora. Stříbro přivezl Adam Siuda. Slezský pohár v Opavě byl nominační soutěží pro Mistrovství republiky mladšího žactva. Naši zástupci zde získali důležité nominační body. Adam Siuda a Ondřej Menšík vybojovali zlaté medaile. Benjamíbci bojovali na Malé ceně Karviné, kde byli nejúspěšnějším týmem, se ziskem 12-ti medailí, z toho 4 zlatých.

 

Nejvýznamnější soutěží začátku sezóny byl turnaj Grand Prix Ostrava, kterého se zúčastnilo 1400 soutěžících ze sedmi států reprezentovaných 165 kluby. Náš klub reprezentovalo celkem 20 borců od žáků po juniory. Medaile a bodované místa získalo 122 klubů. V této náročné konkurenci skončil náš klub na celkově 9 místě, z českých klubů na 5 místě. Zlatou medaili vybojovala Adéla Deméterová, stříbro Eliška Kubíčková a Natálie Majdlochová. Z bronzové medaile se těšil Ondřej Menšík. Pátou příčku obsadily Natálie Filipcová, Simona Gregušová a Vendula Mecová.  V průběhu soutěže nám byla představitelem ČSJu předána pamětní trofej za 2. místo v dorostenecké lize 2016. Je to krásná upomínka tohoto mimořádného úspěchu.

 

Mistrovství Euroregionu Beskydy se letos uskutečnilo u příležitosti 750let města Frýdku-Místku. Zahájení významné soutěže se zúčastnil ředitel Regionu Beskydy a náměstek primátora FM Karel Deutscher a senátor Ing.Jiří Carbol. Také jejich podpora a povzbuzování přinesly konečný úspěch našemu pořádajícímu klubu, který zvítězil v kategorii zúčastněných kolektivů. Druhé skončily Hranice, třetí Poláci z AJ Skoczów, čtvrtí Slováci z Martina.  Získali jsme 21 medailových umístění a vybojovali 50 vítězných utkání.

 

V rakouském Gmunderu, vybojovala zlato Vendula Mecová a stříbro Eliška Kubíčková.

 

Proběhlo 1. Klo oddílového mistrovství „Pohár starosty Raškovic“, ve které zvítězila domácí základna Raškovice, těsně před Frýdkem – Místkem. Třetí skončila základna z Dobré, čtvrtá Nová Ves u Frýdlantu n/O.

 

 

 

V březnu čeká raškovické ještě druhé kolo oddílového mistrovství, které se uskuteční 11. 3. ve víceúčelové hale. V hale se 1. dubna uskuteční také krajský přebor žactva, kterého se zúčastní 27 klubů krajského svazu.

Naši žáci a žačky budou v dubnu reprezentovat kraj na mistrovství republiky družstev krajů.

 

Hledáme další talenty. Každou středu a pátek od 15,00hod. v tělocvičně základní školy.

 

 

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 787x

Benjamínci byli v Karviné nejlepší.

 

Vendula Mecová zlatá v Rakousku.

 

Mistrovství Euroregionu v japonském stylu.

 

Monika Jančíková patří k raškovickým talentům.

 

Mistrovství Euroregionu se zúčastnilo téměř 300 dětí.

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

    Červen 2018    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

49.5%

49.5%

 

V ČR poznávací

12%

12%

 

Zahraniční pobytovou

13.2%

13.2%

 

Zahraniční poznávací

12.6%

12.6%

 

Ještě nevím

12.7%

12.7%