Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

Nejlepší v kraji.

30. března 2015, 18.11

Úspěch na krajském přeboru dorostu.   Závodní sezóna judistů je v plném proudu a probíhají také důležité mistrovské soutěže. V sobotu 28. března se v Ostravě konal krajský přebor dorostu. Na startu se sešli sportovci z 20. moravskoslezských klubů. Mládež ve věku od 15. do 18. let zde svedla náročné souboje o titul přeborníků. Judisté z Raškovic, Frýdklu-Místku a Dobré tradičně patří k nejlepším v kraji, což potvrdili i tentokrát. Svěřenci hlavní trenérky Prőllové vybojovali ve svých váhových kategoriích celkem tři tituly, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.  Rozhodli tak o výrazném úspěchu mateřského klubu, který se stal nejúspěšnějším kolektivem před Baníkem Ostrava a TJ Třinec. V individuální soutěži získala titul přebornice kraje ještě starší žákyně Karolína Kubíčková, když ve finále odsunula na druhou příčku svoji oddílovou kolegyni Nikolu Šimkovou. Obě naše děvčata dokázala porazit úřadující mistryni republiky Škrobánkovou z Opavy. V chlapeckých kategoriích dosáhli na titul Ondřej Chlopčík a Daniel Šimek. Výbornou práci předvedl Matěj Silvestr, který bojoval v silně obsazené váhové kategorii do 66kg když v boji o bronzovou medaili porazil favorizovaného Hanzela z Baníku Karviná. Dařilo se také raškovické Natálii Filipcové, která obsadila třetí příčku ve váze do 52kg. Natálie startovala ve vyšší váhové kategorii. Proto je třetí místo ještě hodnotnější.

 

     Zatímco dorostenci bojovali na krajském přebou, ostatní se zúčastnili vzdělávacího semináře v Raškovicích.  Zbývající dorostenci, 20 starších žáků, asistentů a trenérů dopomohlo téměř 60-ti zúčastněným členům se řádně připravit na zkoušky vyššího pásku. V dopoledních hodinách zabrali úplně všichni na maximum. Jednomu nebo dvěma párům se věnoval jeden proškolený judista s vyšším technickým stupněm. Starší členové dělali, co bylo v jejich silách, aby své mladší kamarády řádně připravili na zkoušky. Malí vnímali, soustředili se, hltali všechny rady. Trenéři na vše jen dohlíželi. Pozorovali, kolik kolem sebe mají nástupců.  Předseda oddílu se věnoval rodičům, všechny obeznámil s našimi dalšími plány a cíly. Dopoledne uteklo jako voda. Všichni byli přehlceni informacemi. Kdo si málo věřil, ten to neustál, zalekl se a na zkoušky nenastoupil. Ti odvážnější - uspěli. Již několik let zkoušky probíhají společně, v případě, že někdo něco zapomene, má šanci to obkoukat u souseda. Někteří mile překvapili. Je to až neuvěřitelné, co jsou naši borci schopni do sebe během chvíle dostat. Někteří se velmi trápili, vydali ze sebe úplně všechno. Rodiče přihlíželi a jistě i oni viděli rozdíly mezi dětmi. Trenéři, v roli zkušebních komisařů, oceňují především zájem a snahu.  Postupně přicházejí na řadu adepti na vyšší technické stupně. Náročnost roste. Úspěšní spokojeně odcházejí slavit domů. Ti, kteří se dopoledne věnovali mladším oddílovým kamarádům, se vrátili do role žáků. Výrazně se zapotili, aby uspěli. Poslední vystoupení předvedla ve večerních hodinách naše dorostenka Petra Stachová, úspěšně složila zkoušku na modrý pásek. Všichni úspěšní byli oceněni certifikátem. Výměna pásků, proběhla na místě.

     Velký JUDO - den se opravdu vydařil, i když byl vyčerpávající pro všechny zúčastněné. Obrovské poděkování patří trenérům, všem asistentům, rodičům všech zúčastněných. Děkujeme za obsluhu v bufetu, za administrativu, vedení ZŠ v Raškovicích za prostory. Všem zúčastněným, za to, že našli cestu a chtějí jít vzhůru. Přejeme našim členům hodně úspěchů a těšíme se na další vydařenou akci.

 

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 3588x

Zleva Matěj Silvestr,Natálie Filpcová,Nikola Šimková,Karolína Kubíčková a Daniel Šimek

 

Takhle škrtí Natálka.

 

Není to módní přehlídka.

 

 

Tak háže Matěj.

 

 

 

 

Seminář v Raškovicích

 

 

 

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%