Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

JUDO - Nejlepší benjamínci v kraji. Stříbro na mistrovství republiky

12. listopadu 2013, 13.24

Máme nejlepší benjamínky v kraji.

V polovině listopadu se v Bohumíně uskutečnil krajský přebor nejmladších judistů. Sportovní klub policie reprezentovalo 17 chlapců a děvčat ve věku od 6. do 10. let. Ve dvou věkových kategoriích svedli boje o titul krajského přeborníka. Svěřenci hlavní trenérky Pavly Prőllové potvrdili dobrou úroveň přípravy, když získali šest titulů, Zlato vybojovali Natálie Majdlochová, Ondřej Sláma, Vandula Mecová, Barbora Kalenská, Adéla Demeterová a Eliška Kubíčková. Stříbro Jakub Koloušek, Ondra Bortel, Ema Sehnalová a Adéla Rožková. Bronz Marek Matyskiewicz a Jiří Eliáš. Raškovičtí se významně podíleli na celkovém výsledku klubu který byl nejúspěšnějším kolektivem krajského mistrovství.

 

 

Vít Jerglík obsadil druhé místo na mistrovství republiky.

Vítek byl jediným zástupcem klubu na nejvyšší soutěži dorostu v Jablonci. Výborným výkonem se probojoval až do finále, kde nastoupil proti Švestkovi z JC Olomouc. Ve vyrovnaném souboji nakonec svému soupeři podlehl na pomocné body. Pro čtyřnásobného mistra republiky je to již 6 medaile z tak významné soutěže.

 

 

Na mistrovství republiky družstev

starších žáků a žaček dosáhl významného úspěchu výběr Moravskoslezského kraje, ve kterém měli největší zastoupení judisté našeho klubu. Děvčata i chlapci vybojovali stříbrné medaile.    

 

 

 

 

Probíhá mimořádně úspěšný nábor nejmladších chlapců a děvčat.

Od začátku školního roku pravidelně probíhá nábor nových členů do klubu a školního kroužků. Ten letošní byl ovlivněn výpadky z důvodu stavebních prací ve škole. Přesto se přihlásilo neočekávaně mnoho dětí a stále ještě přicházejí další zájemci. Děkujeme paní ředitelce, že nám umožnila trénovat i v průběhu stavebních prací. Omezení tréninku by znamenalo okamžitý propad ve výkonnosti závodního týmu, který se připravuje na vrcholné domácí soutěže.   

 

 

 

Významný úspěch na Brno-Cup 2013.

V neděli nastoupilo 14 bojovníků. Naše děvčata předvedla perfektní výkon.Nejlépe si vedla Nikola Šimková, která po pěti vítězných utkání získala zlato, Petra Stachová po třech vítězných utkáních získala stříbro, Kajda Kubíčková narazila ve finále na svou největší soupeřku Devátou, opět jí podlehla a brala stříbro. Natálka Filipcová hezkým výkonem skončila třetí. Símona Gregušová na medaili nedosáhla, ale její dvě vítězství jsou dobrým zápisem před MČR. Naše hvězdy začínají připomínat silný ročník dívek, které v roce 2004 získaly pět titulů mistryň republiky.

 

Kluci měli roli favoritů mnohem náročnější. Střední váhové kategorie byly plně obsazeny počtem 46. závodníků. Zahraniční konkurence byla obrovská. Nikolas Hromják předvedl čtyři kvalitní utkání, která stačila na páté místo. Medaile utekla jen o kousek. Luděk Kubíček si také skvěle rozjel svá utkání, po třech vítězstvích narazil na silného Ukrajince, kterému nestačil. V opravách krásně zahodil Maďara.  V téměř vyhraném šestém zápase udělal chybu a jeho vystoupení skončilo. Čtyři vítězství v plně obsazené kategorii stačily jen na sedmé místo. Filip Koloušek  si vedl v „trysko myší“ váze nejlépe. 3 vítězství a sedmé místo stačí na nominaci na MČR. Matěj Silvestr zvítězil suverénně v úvodním zápase, ve druhém zápase začal dobře a aktivně. Soupeř vychytal Matějův nástup bez rukou a využil toto ve svůj prospěch.  Do opravných bojů se Matěj nedostal.

V obrovské konkurenci, jsme získali 4. medaile a vybojovali 37. vítězných utkání. Zápasy byly náročné, vyčerpávající, hodně vyrovnané a těžké. Naši měli šanci sledovat nejlepší české a zahraniční judisty. V celkovém pořadí v počtu vítězných utkání a medailí jsme obsadili 18. Místo. V hodnocení českých oddílů jsme skončili osmí a stali jsme se nejúspěšnější výpravou Moravskoslezského kraje. Baníkovci obsadili při dvojnásobném počtu závodníků až 48. místo. Ti, kteří se o prázdninách věnovali judu, makali, zúčastňovali se campů a soustředění, byli dobře připraveni.  I když nezvítězili, předvedli kvalitní výkon, za který se nemusí stydět. Znova se potvrdilo:  Chceme li být nejlepší, musíme pracovat poctivěji a více než ostatní.

 

 

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 3756x

Úspěšní benjamínci

 

Vendula Mecová brala titul přebornice.

 

Ještě jednou Vnedy nahoře.

 

Vít Jerglík vybojoval svoji šestou medaili z MČR

 

úspěšní reprezentanti z MČR dužstev.

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%