Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

JUDO - NOVINKY

7. června 2013, 16.29

Od krajského přeboru k vaječině.

 

Po vítězství raškovických v mistrovství klubu se naši žáci s úspěchem předvedli také na nejvyšší krajské soutěži. Přebor kraje se konal začátkem května v Českém Těšíně. Náš klub reprezentovalo 18 chlapců a děvčat. Byli jsme tak nejpočetnějším kolektivem. Naši závodníci se setkávali ve stejných vahách a navzájem si brali šance na lepší umístění. Někteří byli zařazeni do vyšších váhových kategorií, protože ve svých nenašli soupeře. I při této nevýhodě jsme zaznamenali historicky jeden z největších úspěchů v  přeboru. Naši borci vybojovali šest titulů přeborníka a dalších osm medailových umístění. Krajskými přeborníky a nejlepšími judisty pro letošní rok jsou Matěj Silvestr, Šimon Filipec, Petra Stachová, Karolína Kubíčková, Nikolas Hromják a Ondřej Chlopčík.  Nejlepší judistkou kraje zůstává ve své kategorii také Simona Gregušová. Stříbro vybojovali Dominik Polášek, Nikola Šimková, Filip Koloušek a Darina Klímová. Bronzové medaile získali Patrik Kučák, Vojtěch Hronek, Luděk Kubíček a Kamil Kisza.

Sbírali jsme trofeje i na mnoha dalších soutěžích doma i v zahraničí. V první polovině roku se raškovičtí judisté zúčastnili dalších čtyřiceti soutěží, kde nasbírali nespočet medailí, ale hlavně důležitých zkušeností, které jim pomohou v dalším sportovním růstu. K nejvýznamnějším patřila účast na mezinárodní velké ceně v Žilině, Rimavské Sobotě a také Pezinku, kde vybojovali zlato Šimon Filipec a Ondřej Sláma. Žáci Dominik Polášek, Matěj Silvestr a Petra Stachová se zúčastnili Českého poháru družstev, kde ve výběru Moravskoslezského kraje vybojovali bronzovou medaili.

Raškovičtí judisté byli pořadateli dvou tréninkových kempů a semináře pro výběr kraje. Tyto aktivity výrazně přispívají k zvyšování prestiže klubu. Bylo i spousta dalších aktivit – ukázky na společenských akcích a zahájení činnosti baby-juda ve školkách. S obrovským zájmem se setkalo uspořádání dětského dne a vaječiny. Za pomoci Lesů ČR stále pokračují práce na dovybavení tréninkové základny na Skalici. Klub se již druhým rokem zapojí do projektu „Prázdniny ve městě“ a poskytne základnu na Skalici široké veřejnosti. Nejvýznamnější prázdninovou akcí bude letní tábor v Poličné u Valašského Meziříčí.

 

PŘEJEME VŠEM RAŠKOVICKÝM DĚTEM A SPORTOVCŮM KRÁSNÉ PRÁZDNINY.

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 4606x

Šest titulů na krajském přeboru

 

Simona a poslední porada s trenérou.

 

Šimon vyhrál co se dalo.

 

Simča přeje Matějovi k vítězství a titulu.

 

Čtyři mistři. Matěj, Nikolas, Šimon a Karolína.

 

Soustředění vedou nejlepší trenéři v kraji.

 

Součástí soustředění je rozvoj fyzické kondice.

 

Nejen trénink.

 

Vaječina a dětský den. Nemělo to chybu.

 

Těšíme se na prázdniny.

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%