Další informace:

Obsah vybrané stránky

Judo

POHÁR STAROSTY V JUDO VYBOJOVALI DOMÁCÍ

10. dubna 2011, 16.57 - Druhého ročníku mistrovství klubu se zúčastnili judisté ze všech tří základen, Frýdek-Místek, Dobrá a Raškovice. Domácí zvítězili rozdílem jediného bodu.

Soutěž pořádaná pod patronací starosty obce Jiřího Blahuty je zároveň mistrovstvím klubu. Akce se uskutečnila v první dubnovou sobotu v tělocvičně základní školy. Sešlo se 90. chlapců a děvčat z tréninkových základen Frýdku-Místku, Dobré a Raškovic. Největší zastoupení měl domácí oddíl, který reprezentovalo 35. závodníků. S ohledem na nemocnost to byla dost dobrá účast. Slavnostního zahájení se po vyslechnutí státní hymny zhostil pan starosta společně s ředitelkou školy Mgr. Hanou Kachtíkovou. Samotné souboje probíhaly ve všech věkových a váhových kategoriích rozdělených tak, aby každý soutěžící vybojoval medaili a diplom. Malý prostor tělocvičny byl zcela zaplněn soutěžícími a přihlížejícími diváky, kteří hlasitě povzbuzovali a fandili. A bylo se na co dívat. Pěkné a statečné souboje předváděli nejmladší benjamínci. Kvalitou předvedených technik se blýskli starší žáci a dorostenci. Vše to přineslo mnoho radosti z vítězství ale také zklamání z prohry. Oboje patří ke každému soutěžení a přispívá to k formování zdravé osobnosti. V celém průběhu turnaje nedošlo k žádnému zranění také díky dohledu kvalitních rozhodčích, mistryň republiky sester Kesových, Moniky Foltysové a Jaromíra Kolouška.

Po ukončení všech bojů přišlo to nejdůležitější, ocenění nejlepších, což byli všichni zúčastnění. Pan starosta potřásl pravicí, předal medaile a diplomy všem dětem. Nakonec bylo vyhlášeno vítězné družstvo. Všichni byli napjati a nikdo neznal výsledek předem. Výsledky jednotlivců byly velmi promíchané, a proto se nedalo odhadnout, které družstvo nakonec zvítězí. Do poloviny soutěže to vypadalo na Frýdek-Místek. Ten však nakonec své vedení neudržel. Přesto dokázali Frýdecko-Místečtí vybojovat největší počet, 9. zlatých medailí, při nejnižším počtu zúčastněných judistů.

V závěru nastává stejná situace jako v loňském roce. Zvítězí Dobrá, oddíl s desetiletou tradicí, největší členskou základnou a s obrovskými úspěchy, nebo oddíl z Raškovic, který do dnešního dne neměl ani pořádné tatami? V Raškovicích jsou rvaví, nebojácní bojovníci, kteří se umí podpořit a bojovat srdcem. V Doberské výpravě chybělo více než 20. judistů. Vybojovali 6. zlatých medailí a 65. bodů a stejně jako loni se museli spokojit s druhým místem. Zase se jen divili, jak je to možné a přišlo velké zklamání. I Doberští borci měli trofej za 2. místo a tašku s dobrotami.

V tělocvičně za bouřlivého potlesku a jásotu byli i ve druhém ročníku soutěže vyhlášeni vítězi domácí borci. Překvapený a potěšený pan starosta předal pohár a tašku s  dobrotami kapitánovi družstva Šímovi Filipcovi, který spravedlivě rozdělil všechny dobroty mezi svůj tým. Borci z Raškovic vybojovali 8. zlatých medailí a získali 66 bodů. O jediný bod porazili Dobrou. K výbornému výsledku přispěla také jejich vysoká účast.

Vedení klubu a školního kroužku moc děkuje všem sportovcům za výborný výkon v maximálním nasazení. Významně hodnotíme odvahu nováčků, kteří překonali obavy a někdy také vlastní strach. Děkujeme organizátorům a asistentům za pomoc, která přispěla k hladkému průběhu turnaje. Děkujeme rodičům za zodpovědný přístup k účasti na námi pořádaných akcích. To bereme jako ocenění naší práce. Nakonec chceme také poděkovat vedení obce a školy za podporu, kterou našemu klubu a školnímu kroužku poskytují. Velké díky patří firmě LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS Buksa & Partner Marketing – Managment., jmenovitě její generální ředitelce Ing. Mgr. Ivoně Selníkové, která nám poskytla významný finanční dar na zakoupení tatami.

Dostatečné množství tatami v tělocvičně ZŠ dává další možnosti pro kvalitní trénink a zvýšení počtu cvičících dětí. Zájemci, kteří si chtějí judo vyzkoušet, mohou přijít každý pátek od 14,30  hod. Najdou zde spoustu přátel a naučí se něco co ještě neumí.

Další zprávy:

Vít Jerglík zvítězil na Českém poháru v Jablonci nad Nisou a obsadil třetí místo na mezinárodním turnaji v Rakousku. V nejbližší době nás čeká výjezd na mezinárodní turnaj mládeže do Krakova.