Obec Raškovice

Další informace:

 

Obsah vybrané stránky

Judo

ÚSPĚŠNÉ SOUSTŘEDĚNÍ - EXCELENTNÍ VÝKON BENJAMÍNKŮ - ZLATO Z ČESKÉHO POHÁRU.

14. února 2011, 00.13 - JERGLÍKOVI SE NA ČESKÉM POHÁRU NEDAŘILO.

Úspěšné zimní soustředění.

Soustředění v areálu ZŠ Hukvaldy- Sklenov proběhlo dle očekávání.
Ve dnech od 6.2. do 9.2. 2011 za účasti více než 50, včetně výpravy MOSiR Cieszyn, partnerského klubu pro projekt financovaný z fondu Česko-Polské přeshraniční spolupráce zemí Evropské unie.
Potěšila nás účast nováčků, kteří si jeli vyzkoušet, co obnáší náročný trénink. Benjamínci zvládli dvoufázové tréninky, nácvik technik a možnost složit zkoušku na vyšší pásek. Tréninky brali všichni zúčastnění zodpovědně. Zvýšení technického stupně zvládlo 12 judistů. Pokoušelo se o to 23 našich svěřenců. Znova trenéři upozorňují na to, že je nutné se na zkoušky na vyšší pásky opravdu připravit, znát jak teorii, tak použití techniky při pohybu. Všichni borci se nazávěr zúčastnili turnaje a změřili své síly. Největším narušitelem fungování našich akcí zůstávají mobilní telefony u malých dětí, kdy děti nekomunikují s vedením, ale stále a pořád volají domů, co jim chybí a co mají za problém. Zúčastnění dospělí o tom vůbec neví, tím pádem jsou rodiče nervózní, vznikají zmatky a pochybení. Dítě se tak nikdy nenaučí být samostatné, neřekne si o to, co potřebuje a co ho trápí. Navíc věčným voláním nestíhá program, chodí stále pozdě a straní se kolektivu. Ztráty telefonu jsou další samostatnou kapitolou. Z toho důvodu se vedení oddílu rozhodlo zakázat mobilní telefony u dětí do 12 let na všech námi pořádaných akcích. V případě, že to rodič, či dítě neunese, nebude se náš svěřenec těchto akcí zúčastňovat. Děkujeme za pochopení. Nejlepším borcem soustředění byl vyhlášen Filip Dadej. Děkujeme všem trenérům, kteří odvedli perfektní práci, né jen na tatami, ale zajistili celodenní i večerní program pro všechny zúčastněné. Děkujeme kuchyni za skvělou stravu a účastníkům za skvělé výkony. Děkujeme paní ředitelce ZŠ Hukvaldy , za umožnění pobytu.

 

Perfektní výkony nejmladších benjamínků

Valentýnský turnaj benjamínků v Karviné ovládli naši nejmladší benjamínci, když si vybojovali 16medailí z 16možných. Byl to krásný zážitek pro všechny zúčastněné. Naši borci přivezli 7zlatých, 6stříbrných a 3bronzové medaile. I tento turnaj potvrdil, že co se týká touhy po vyšším pásku, je třeba nejdříve sklízet vítězné boje, zvládat techniky a potom páskovat! Někteří z našich účastníků viděli, že dva oranžoví “borci“ z jiných oddílů odcházeli po prohraném zápase nad žlutým páskem za táty s brekem! Znovu se potvrdilo, že je třeba si vážit soupeře a nepodceňovat sebe ani protivníka. Naši borci (Spilka, Filipec, Koloušek) si mysleli, že se už tak dobře znají, že si předem rozdělili medaile a po vzájemném duelu na tatami byli sami překvapeni, že se dokážou porážet i jinak než jsou zvyklí z tréninků. Každý se někam posouvá dobrým tréninkovým nasazením, účastněním se závodů, soustředění i akceptováním dobře míněných rad trenérů i rodičů. Naši šli vyhrát a vyhráli. Všichni závodníci zaslouží velkou pochvalu za odvahu a odhodlání s jakým celou soutěž absolvovali.

Statistika: zlato – Kubíčková Karolína, Kolušek Filp, Pavelek Radim, Andruško Adam, Sláma Ondřej, Holeček David, Kubíček Luděk. Stříbro – Pavelek Vojtěch, Mecová Vendula, Filipec Šimon, Kubíčková Eliška, Hronek Vojtěch, Gregušová Simona. Bronz – Fusek Matyáš, Fusek Ondřej, Spilka Marek.

 

Český Pohár – letošní první nominační soutěž pro mistrovství republiky.

Konal se 12-13. 2. 2011 v Ostravě za účasti více než 800set závodníků z 68 klubů a tří států. Náš klub reprezentovalo celkem 13 borců z 15 nominovaných. Zlatou medaili vybojovala v těžké konkurenci starší žákyně Marie   Dužíková. Maruška nenašla v žákovské kategorii přemožitelku a bodovala i v dorostenecké kategorii, kde předvedla pěkné boje a obsadila druhé místo. Pro tuto soutěž byla velmi dobře připravena a stala se významnou oporou týmu. Další medailistkou byla mladší žákyně Petra Stachová, která předvedla velmi vyrovnané výkony a zaváhala až ve finále. Vybojovala stříbrnou medaili. Bronzovou medaili si doslova vydřela talentovaná juniorka Michaela Kesová, která po dlouhé závodní odmlce nebyla ve své kůži, její boje byly hodně utrápené a bez nápadu. Chyběl dech a síla. Loňská medailistka z Mistrovství republiky se teprve dostává do formy. Dobré výkony předvedli žáci Patrik Kučák a Marek Měchura, na které zbyla smolná bramborová medaile a páté místo. Dorostenec Vít Jerglík, který trénuje v centru talentované mládeže v Olomouci a letos již absolvoval několik reprezentačních soustředění, měl špatný den a nedokázal se vyrovnat s rolí favorita. V boji na zemi měl nad svými soupeři výraznou převahu ale po velmi rozpačitém a nevýrazném výkonu v postoji skončil na pátém místě za papírově slabšími soupeři. Dorostenec Bezruč a žáci Chlopčík, Polášek, Ivaniuk, Tereza Mecová a Denisa Štěrbová tentokrát na bodované umístění nedosáhli. Za zmínku stojí „zajímavý“ přístup starší žákyně Lucie Bílkové. Lucka po dvou utkáních zjistila, že na své soupeřky nestačí a že na medaili už nemá, proto se rozhodla dále nebojovat. Na to, že jde o loňskou medailistku z MČR je to obrovská ostuda nejen pro ni, ale hlavně pro klub.  Lucka by si měla uvědomit, že se od lepších soupeřek může hodně přiučit a jestli to myslí s judem vážně, nic jiného než tvrdá práce a odvážný boj jí nepomůže. 

Tématické zařazení:

 » Sport  » Judo  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Luděk Kubíček Přečteno: 4475x

Účastníci úspěšného soustředění

 

Vendula Mecová vybojovala stříbro.

 

 

Na zemi Jerglík své soupeře drtil

 

 

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%