Další informace:

Obsah vybrané stránky

Judo

Jerglík se připravoval na Ukrajině, čeká ho světový pohár v Itálii.

18. října 2010, 11.34 - Vítek je teprve starší žák a reprezentace ho pravidelně nasazuje v kategorii dorostenců

Vít Jerglík je od začátku září členem střediska sportu v Olomouci. Za necelé dva měsíce se stihl zúčastnit třech významných soutěží a kempů v zahraničí. V Olomouci Vítek navštěvuje sportovní třídu a kromě každodenního poctivého tréninku má individuální studijní přípravu. Vítkovi se kompletně změnil živou. Rozhodl se pro dráhu vrcholového sportovce.

V nejbližších dnech ho čeká turnaj světového poháru a tréninkový kemp v Itálii. Budeme dál sledovat jeho sportovní růst.

Trenérka Prőllová řekla „ Vítek je teprve starší žák a reprezentace ho pravidelně nasazuje v kategorii dorostenců v silné mezinárodní konkurenci. Trochu se obávám, aby se nestrhl. Můžou ho demotivovat také dílčí neúspěchy.“

Český pohár Jihlava. Poslední nominační soutěže pro mistrovství republiky se zúčastnila tisícovka závodníků z více než stovky oddílů a klubů. Jerglík pro nemoc nestartoval. Bezruč potvrdil roli favorita a v dorostenecké kategorii obsadil třetí příčku. Lukáš Janulek vybojoval 3 místo po rutinním výkonu, bez fantazie a techniky. Velká bojovnice Marie Dužíková šla své soupeřky roztrhat. Předvedla pěkné nasazení, techniky i kombinace. Vybojovala stříbrnou medaili. Lucie Bílková (ml.ž) přes velké rezervy v technické části se od posledního turnaje vylepšila a vybojovala 2 místo. Václav Mališ využil ziskem 5 místa svou poslední šanci pro postup na mistrovství republiky. Předvedl pěkné boje, jen v semifinále nestačil na pozdějšího vítěze. V boji o třetí místo podlehl svému oddílovému kolegovi Janulkovi. Posledním účastníkem zájezdu byl Patrik Kučák, který byl poprvé na tak velké soutěži, ze startu zaspal a svou chybu již nedohnal, skončil v prvním kole bez výhry.

Celkem jsme získali 4 medaile a 17 vítězných utkání. Doporučuji všem borcům zvýšit tréninkové nasazení.

Letošní zářijový nábor je mimořádně úspěšný. Dvouměsíčního přípravného kurzu se zúčastňuje 22 dětí. Školní kroužek a oddíl judo v Raškovicích má dnes 59 aktivních členů. Další zájemci z řad dětí a mládeže se mohou přihlásit v průběhu celého roku. Vždy jim bude věnována individuální péče.

Koncem října pořádáme podzimní tréninkové soustředění v prostorách ZŠ na Morávce. Zúčastní se ho mimořádně vysoký počet judistů, včetně krajských výběrů Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Krajské výběry se zde budou připravovat na nadcházející mistrovství republiky. Pro náš klub je to uznání kvality a výzva k další poctivé práci.