Obec Raškovice

Obsah vybrané stránky

Zásahy

ZÁSAHY 2008 - 30 - (průběžně aktualizováno)

16. listopadu 2008, 08.00 - Pořadí události - Datum - Čas ohlášení
Typ události
Stručný popis události - místo události
Počet zraněných, počet usmrcených
Technika u zásahu s počtem hasičů
Případný další popis události

(30.) 28.prosince 12:03hod.

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda - silniční - vyproštění osob - Raškovice

4 - zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

TA1 Toyota - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. Již příjezd hasičů do zbrojnice a pak i samotný výjezd komplikovala zledovatělá velmi kluzká vozovka. Při příjezdu na místo dopravní nehody, jednoho terenního osobního automobilu, již zasahovala RZS se dvěmi vozidly. Nepotvrdila se potřeba zraněné vyprošťovat. Jednotka zabezpečila vozidlo proti vzniku požáru a ve spolupráci s PČR se podílela na řízení dopravy, protože silnice 48415 Raškovice - Krásna Visalaje byla v místě nehody neprůjezdná. Všichni cestující z havarovaného vozidla ( 2 dospělí, 2děti)  byli odvezeni osádkami RZS. Po zadokumentování nehody jsme havarované vozidlo odstranily z komunikace a jednotka se vrátila na základnu.

 

(29.) 20.prosince 17:18hod.

Požár

Požár-Nízké bubovy-Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 5 hasičů

CAS 32 T148 - 2 hasiči

TA1 Toyota - 2 hasiči

 Tento zásah byl předem připravený. Jednalo se tedy o TAKTICKÉ CVIČENÍ na jeden z objektů firmy SAFT FERAK. Podle nových kritérií se cvičení evidují do statistik a proto se také započítavají do výjezdů. Více si o cvičení budete moci přečíst v samostatném článku, který bude brzy na našich stránkach.

 

(28.) 16.listopadu 11:58hod.

Požár

Požár - Nízké budovy - Morávka

Bez zranění

CAS 20 T815 - 6 hasičů

CAS 32 T148 - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. Jízdu na místo události doprovázely nepřesné údaje o místu události. Bylo udáno číslo evidenční v obci Krásna, ale ve skutečnosti se jednalo o objekt s číslem popisným v obci Morávka. Jednotka dorazila na místo události jako druhá ale první s cisternou. Ihned po příjezdu zahájila hasební práce. Na místo události dorazilo postupně 7 cisteren ( 3x HZS ze stanic FM a Nošovice, 1x SDH Pražmo-Morávka, 1x Frýdlant n.O. a 2x naše cisterny, k tomu jeden térenní automobil SDH Pražmo-Morávka). Jednalo se o celo dřevěný objekt s plechovou střechou. Požárem byl zasažen téměř celý vnitřní prostor - plameny šlehaly z oken. Požár pro členitost vnitřního prostoru a velký žár, bylo možno hasit jen z venku přes okna což bylo neúspěšné. Proto se přerušily hasební práce, objekt se nechal vyhořet. Chránilo se pouze okolí  a až poté se opětovně zahájily hasební práce.(FOTO - za přehledem zásahů)

 

(27.) 4.října 23:38hod.

Požár

Požár - Nízké budovy - Raškovice

Bez zranění

CAS 20 T815 - 4 hasiči

CAS 32 T148 - 2 hasiči

  Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že požár majitelé rodinného domu uhasili před příjezdem jednotky. Byl proveden důkladný průzkum, ochlazení místa požáru a majiteli nařízena kontrola do ranních hodin. Na místo události dorazili čtyři cisterny. 2x naše a 2x HZS ze stanic Frýdek-Místek a Nošovice.

 

(26.) 1.září  16:20hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 3 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitelky.  Na místě bylo zjištěno vosí  hnízdo v podhledu střechy. Pomocí žebříku a za použití chemických přípravků jsme hnízdo zlikvidovali. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(25.) 31.srpna 15:50hod.

Požár

Požár - Lesní polní porost, tráva - Janovice

Bez zranění

CAS20 T815 - 5 hasičů

 Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. V průběhu jízdy byla jednotka odvolána. Síly a prostředky na místě události byly dostačující (hořel balík slámy na poli). Jednotka se tedy bez zásahu vrátila na základnu.

 

(24.) 20.srpna 18:19hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Žermanice

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

 Jednotka vyjela na výzvu majitelky.  Na místě bylo zjištěno sršní hnízdo v podhledu střechy cca ve výšce 12m. Pomocí žebříku z druhého balkónu a za použití chemických přípravků jsme hnízdo zlikvidovali. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(23.) 15.srpna 21:55hod.

Planý poplach

Požár - Popelnice,odpad,kontejner - Skalice

Bez zranění

CAS20 T815 - 7 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. Po příjezdu na nahlášené místo události, bylo zjištěno, že ohlašovatele prvděpodobně zmátlo žluté světlo pouličního osvětlení a odpařující se voda po bouřce. Jednotka ještě provedla průzkum okolí a poté se všechny jednotky vyslané k události vrátily zpět na základny. K události byly vyslány tři jednotky.

 

(22.) 15. srpna 13:51hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 4 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu občanů k silné, suché, ulomené větvi, která visela nad chodníkem. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že vetev se nachází asi v patnáct metrů nad zemí. Proto byl na místo povolán automobilový žebřík AZ 37 ze stanice HZS FM. Jednotka po příjezdu výškové techniky ve spolupráci s příslušníky HZS ohrožující větev zlikvidovala. Zasahovaly dvě jednotky.

 

(21.) 14. srpna 15:47hod.

Požár

Požár - Lesní, polní porost, tráva - Morávka

Bez zranění

CAS20 T815 - 3 hasiči

CAS32 T148 - 2 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. Po příjezdu na místo události, bylo zjištěno že se jedná o požár pokošené louky v kopci v blízkosti lesa. Požár byl zhruba na ploše 100x70m. Jednotka se zapojila do hasebních prací, kde spolupracovala s dalšími zasahujícími jednotkami a včasným zásehem se podařilo brzy požár lokalizovat a záhy na to likvidovat. Na Místě celkem zasahovaly tři jednotky (jednotka Pražmo-Morávka,jednotka HZS MSK ze stanice Frýdek-Místek a naše jednotka). Na místě bylo celkem 5 cisteren a bylo použito cca 21tis. litrů vody 

 

(20.) 5. srpna 19:28hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo v podhledu střechy. Jednotka pomocí chemických přípravků hnízdo zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(19.) 28. července 18:36hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo v podhledu střechy. Jednotka podhled rozebrala a sršní hnízdo pomocí chemických přípravků zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(18.) 25. července 19:13hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 4 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu provozovatele budovy. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo v půdním prostoru střechy nad sociálním zařízením . Jednotka sršní hnízdo pomocí chemických přípravků zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(17.) 25. července 19:13hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Morávka

Bez zranění

TA1 Toyota - 4 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno sršní hnízdo ve štítu střechy rodinného domu. Jednotka sršní  hnízdo pomocí chemických přípravků zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(16.) 23. cervence 13:35hod.

Technická pomoc

Technická pomoc-Odstranění spadlého stromu-Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 2 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. Po příjezdu na místo události byl zjištěn spadlý strom na hospodářskou budovu  a zasažen byl také rodinný dům. Jednotka ve spolupráci s jednotkou HZS MSK ú.o. FM strom pomocí motorových pil odstranila. Na místě zasahovaly dvě jednotky.

 

(15.) 20. července 17:26hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Raškovice

Bez zranění

TA1 Toyota - 3 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu SOPIS HZS MSK ú.o. Frýdek-Místek. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno vosí hnízdo na zahradě v keři, který byl blízko chaty. Jednotka vosí hnízdo pomocí chemických přípravků zlikvidovala. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(14.) 28. června 7:37hod.

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda - silniční - Ropice

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 5 hasičů

Jednotka jela vykonávat Odbornou praxi u HZS MSK na stanici Frýdek-Místek. Z cesty na stanici HZS Frýdek-Místek byla vyslána k dopravní nehodě kamiónu v Ropici. Po dojezdu na místo události bylo zjištěno, že již zasahují profesionální hasiči z Třince a Č. Těšína. Jednotka se zapojila do prací k zábránění úniku pohonných hmot z poškozené nádrže Bulharského kamiónu, který ležel v příkopě na boku a vezl 15t plastového materiálů. Policie ČR nebyla na místě proto se jednotka také podílela na řízení dopravy. Na místo události dorazila také vyprošťovací technika z Frýdku-Místku a Ostravy. Celkem na místě události zasahovalo pět jednotek s 10-ti vozidly.

 

(13.) 25. června 23:13hod.

Živelní pohroma

Živelní pohroma - větrná smršť - Skalice

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 5 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu Sektorového operačního střediska Frýdek-Místek HZS MSK. Po příjezdu na místo události jednotka postupně odstraňovala stromy, nebo jejich části v prostoru Skalického kopce. Těsně před vrcholem kopce u kostela byl strom zavěšený do drátů el. vedení, znichž dva byly utržené a stále pod napětím (jeden ležel na drátěném plotě fary) . Proto si jednotka vyžádala na místo poruchovou službu elektro. Na místě byla ponechána hlídka z důvodu zajištění bezpečnosti a zbytek jednotky pokračoval v odstraňování stromů z místních komunikací ve Skalici. Po příjezdu pracovníků elektro byl strom odstraněn a utržené vedení zabezpečeno. Jednotka ještě při cestě na základnu odstraňovala stromy, které jen částečně bránily průjezdu na silnici 4773 Raškovice -Skalice. Jednotka zasahovala samostatně a na základnu se vrátila v 3:15hod ráno 26.června. 

 

(12.) 23 června 20:03hod.

Požár

Požár - lesní, polní porost, tráva - Vyšní Lhoty

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 5 hasičů

CAS 32 T 148 - 3 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu Sektorového operačního střediska Frýdek-Místek HZS MSK. Již v průběhu jízdy bylo zjištěno, že na místě události zasahují hasiči z Vyšních Lhot. Po dojezdu na místo události se jednotka zapojila do hasebních prací na jednom z ohnisek (celkem byly tři). Byl nasazen vysokotlaký proud a převážně hořící křídlatka, tráva a nízké keře jednotka uhasila. Na místo dorazily tři jednotky dobrovolných hasičů, se čtyřmi cisternami a jedním dopravním automobilem.

 

(11.) 20.června 14:40hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - vodní zdroje - Raškovice

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 4 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu majitele. Po příjezdu na místo události bylo zjištěna studna, znečištěná mrtvými hlodavci. Majitelé již vyčistili studnu od mrtvých těl hlodavců, jednotka provedla vyčerpání vody pomocí kalového čerpadla dále vystříkání studny vysokotlakým proudem a opětovné vyčerpání.Jednotka zasahovala samostatně. 

 

(10.) 16. května 17:07hod.

Únik nebezpečných chemických látek

Únik nebezpečných chemických látek- ropné produkty - Krásna

Bez zranění a úmrtí

TA1 Toyota - 5 hasičů

Jednotka vyjela na výzvu Sektorového Operačního střediska jih HZS MSK - Frýdek-Místek.Po příjezdu na místo události byla zjištěna ropná skvrna (asi nafta) naploše parkoviště cca 10m2. Jednotka použila sorbent a uniklou látku z plochy odstranila. Jednotka zasahovala samostatně.

 

(9.) 8. května 18:37hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Raškovice

Bez zranění a úmrtí

TA1 Toyota 2 hasiči

Jednotka vyjela na výzvu majitele rodinného domu k likvidaci obtížného hmyzu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že vosy nalétavají do okraje střechy. Jednotka za použití vysunovacího žebříku nasadila chemické přípravky a hnízdo zlikvidovala

 

(8.) 3. května 18:07hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu - Dobrá

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vykonávala Odbornou praxi u HZS MSK na stanici Frýdek-Místek. Z té byla vyslána k likvidaci obtížného hmyzu. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že vosy nalétavají do štítu střechy. Jednotka musela použít; všechny čtyři díly nastavovacího žebříku a poté rozebrat štít střechy, kde za pomocí chemických přípravků hnízdo zlikvidovala. Po ukončení této akce se jednotka již vracela na svou základnu.

 

(7.) 3. května 12:14hod.

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda - silniční - Frýdek-Místek 

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 6 hasičů

Jednotka vykonávala Odbornou praxi u HZS MSK na stanici Frýdek-Místek. Z té byla vyslána k likvidaci následků dopravní nehody na ulici Kvapilova. Zde osobní automobil BMW narazil do sloupu veřejného osvětlení a z místa nehody ujel. Jednotka pomocí sorbentu likvidovala uniklý olej na vozovku a také ostraňovala úlomky z os. vozidla a sloupu veřejného osvětlení. Naše jednotka tuto událost likvidovala samostatně, jednotka HZS MSK ze stanice FM zasahovala ve stejném čase na jiném místě.

 

(6.) 22. dubna 20:42hod.

Požár

Požár - Nízké budovy - Skalice

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 -4 hasiči

CAS 32 T148 - 3 hasiči 

Jednotka vyjela na výzvu Sektorového Operačního střediska jih HZS MSK - Frýdek-Místek. Na místo události dorazila prvním vozidlem jako druhá v pořadí. Průzkumem bylo zjištěno že se jedná o požár dřevěné zahradní chatky, která již byla celá v plamenech. Jednotka vytvořila dopravní a útočné vedení a ve spolupráci s ostatními jednotkami požár zlikvidovala. Zásahu se celkem zúčastnily čtyři jednotky hasičů, jedna profesionální a tři dobrovolné se čtyřmi cisternami a jedním dopravním automobilem.

 

(5.) 31. března 18:20hod.

Technická pomoc

Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů - Raškovice

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 7 hasičů

Na oznámení školníka vyjela jednotka k ostranění drátoskla, které se uvolnilo ze světlíku staré budovy. Základní školy v Raškovicích. Drátosklo se zachytilo o sněžníky a hrozil jeho pád na chodník vedoucí k základní škole. Jednotka použila vysunovací žebřík a zhruba ze sedmimetrové výšky nebezpečné drátosklo odstranila.

 

(4.) 24.března 2008 06:15hod.

Požár

Požár - Nizké budovy - Raškovice

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 -6 hasičů

CAS 32 T148 -5 hasičů

Náhodným kolemjdoucím byl na hasičskou zbrojnici nahlášen kouř valící se z půdního prostoru Pohostinství Obecník. Jednotka vyjela na místo události dvěmi cisternami. Členové jednotky po vyražení vstupních dveří zjistili silně zakouřené půdní prostory s nulovou viditelností a vysokou teplotou. Byly nasazeny dva C proudy a členové jednotky museli používat dýchací techniku. To už dorazily na místo posily dobrovolných hasičů z Pražma a profesionálních hasičů z FM. Jednotkám se povedlo společným úsílím požár brzy lokalizovat a po necelých třech hodinách likvidovat. Ač došlo k prohoření stropů ve "výčepu" a částečnému poškození střechy, podařilo se nám včasným a efektivním zásahem zabránit o mnoho větším škodám. Na místě celkem nasazeny čtyři proudy C. Dorazilo 11hasičských vozidel z toho 6 cisteren. (O události můžete také číst na: www.hzsmsk.cz).

 

(3.) 29.února 2008 20:05hod.

Planý poplach

Požár - Nizké budovy - Morávka Velké lipové

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 -5 hasičů

CAS 32 T148 - 3 hasiči

Jednotka byla vyslána k blíže nespecifikovanému požáru požáru nízké budovy. Od první spojky u chaty České srdce byla informována že se jedná o chatu Ropička. Pro naší techniku je chata Ropička ze směru Morávka nedostupná, dorazili jsme s vozidly cca 2km od chaty a pokračovali pěšky do prudkého stoupání. Na místě události bylo zjištěno že se nejedná o požár chaty, ale o nenahlášené pálení. Událost si převzal vyšetřovatel HZS a PČR. Na místo události bylo celkem vysláno šest jednotek s devíti vozy s toho 7 cisteren.

 

(2.) 26.února 2008 15:22hod.

Požár

Požár- Lesní polní porost- Staré Město

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 -6 hasičů

Jednotka byla povolána jako posilová s jedním zásahovým vozidlem CAS k lidvidaci požáru vzrostlé trávy a keřů. Na místo události dorazily celkem tři jednotky s pěti cisternami, proto se povedlo požár rychle lokalizovat a záhy likvidovat.

 

(1.) 2.února 2008 17:09hod.

Únik nebezpečných chemických látek

Únik nebezpečných chemických látek - ropné produkty na pozemní komunikaci - Raškovice

Bez zranění a úmrtí

CAS 20 T815 - 8 hasičů

První letošní výjezd a zároveň první výjezd našeho nového zásahového automobilu CAS 20 S2Z TATRA 815 TERNO, proběhl na meší únik oleje na komunikaci v naší obci. Jednotka zasahovala samostatně. Použitím sorbentu olej z komunikace odstranila.

Tématické zařazení:

 » Hasiči  » Jednotka  » Zásahy  

Poslat článek Diskuse (0) Autor: Přečteno: 5169x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatní

Kalendář akcí

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

    Duben 2021    

Den, kdy probíhá nějaká akce
je podtržen.

 

Anketa

Jakou dovolenou letos plánujete?

 

V ČR pobytovou

44.3%

44.3%

 

V ČR poznávací

13.4%

13.4%

 

Zahraniční pobytovou

14%

14%

 

Zahraniční poznávací

13.1%

13.1%

 

Ještě nevím

15.1%

15.1%