Zákaz vjezdu na Prašivou od 1.5. 2017

19. ledna 2017, 11.28

Zákaz vjezdu na Prašivou

Od 1.5.2017 nás čeká velká změna. Lesy České republiky obci zaslaly oznámení o umístění dopravní značky Zákaz vjezdu motorových vozidel.

Věnujte, prosím, pozornost přiloženému oznámení. Toto rozhodnutí má přímý dopad na občany bydlící pod Prašivou, které čeká vyřízení povolenek vjezdu, ale i pro všechny návštěvníky Prašivé. Obec podporuje snížení dopravy na Prašivé i ochranu životního prostředí, přesto nám uzavření této cesty, která je ve vlastnictví Lesů ČR, nepřipadá šťastné bez vyřešení dostatečného množství míst pro parkování. Každopádně nám nezbývá než toto rozhodnutí respektovat. Pokud nastanou problémy s odstavováním vozidel v této oblasti na soukromých pozemcích i na naší příjezdové místní komunikaci, jsme připraveni požadovat novou úpravu dopravního značení. Doufejme, že k tomuto kroku nebude potřeba přistoupit. Zároveň nastanou nová pravidla i pro návštěvníky mší v kostele na Prašivé, protože ani tito nejsou ze zákazu vyňati. Pokud se tedy budete chtít od 1.5.2017 mše zúčastnit, musíte vyrazit pěšky nebo kontaktovat pana faráře z Dobré, který bude k tomuto účelu disponovat několika povolenkami. Změnami budou samozřejmě zasaženy i další akce jako pouť, sraz veteránů, návštěvy přednášek na chatě Prašivá, svatby,... Snažili jsme se při společném jednání se zástupci Lesů ČR systém povolenek alespoň nějak usnadnit a rozšířit. Věřím tedy, že se situace tzv. utřepe a nevzniknou žádné větší komplikace.

Ing.  Dana Nováková

starostka obce Vyšní Lhoty